Film „Jesteś bogiem” zdobywcą Złotych Lwów!

Film „Jesteś bogiem“, który opowiada o historii jednego z największych zespołów hip-hopowych w Polsce – Paktofoniki – triumfował na tegorocznym Gdynia Festiwal. Jego autor, Leszek Dawid, otrzymał nagrodę w kategorii „debiut reżyserski lub drugi film“. Uhonorowani zostali także Marcin Kowalczyk – otwórca głównej roli Magika oraz Dawid Ogrodnik i Tomasz Schuchardt za drugoplanową rolę męską.

Jednak początki filmu nie wróżyły takiego sukcesu.  Maciek Pisiuk wiele lat walczył o ekranizację historii Paktofoniki. Zaowocowało to początkowo wydaniem  scenariusza w wersji książkowej – „Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej“. Wtedy to zespół filmowy Kadr zgodził się wyprodukować film na jego podstawie. Reżyserem został Leszek Dawid, o którym zrobiło się głośno po wspaniałym debiucie filmem „Ki“. 

„Jesteś bogiem“ przedstawia historię trzech chłopaków ze Śląska, którzy próbują zaistnieć w polskim świecie muzycznym. Duży nacisk położony jest na dramatyczną historię jednego z nich – Magika, który jednocześnie próbuje dostosować się do roli męża i ojca i który w 2000 roku odebrał sobie życie, wyskakując z okna swojego mieszkania. 

Atutem filmu jest z pewnością fakt, że o muzykę dbał sam Fokus i Rahim – dwaj pozostali członkowie Paktofoniki.

Premiera filmu będzie miała miejsce 9 listopada. Polecamy „Jesteś bogiem“, nie tylko fanom hip-hopu!

 ###NEWS_VIDEO_1###

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Karolina

Karolina

Uzależniona od muzyki, pozytywnych dźwięków djembe i tańca. Życie spędza na poznawaniu nowych języków, kultur i na podróżowaniu. Szczególnym uczuciem darzy kontynent afrykański, dlatego wykorzystuje każdą okazję, by się tam znaleźć oraz chętnie angażuje się w rozmaite akcje przybliżające Europejczykom ten obszar świat. Niedawno rozpoczęła swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi, na początek wybierając najwyższy na świecie most do skoków na bungee. Beznadziejnie uzależniona od czekolady.