Myślicie o powiększeniu rodzinnego gniazdka o nowego, małego domownika? Pewnie zastanawiacie się, jak bardzo taka decyzja wpłynie na wasze dotychczasowe życie i z jak dużym poświęceniem będzie się wiązała? Z pewnością pojawienie się dziecka zmieni to i owo w waszych dotychczasowych przyzwyczajeniach, ale nie będzie to z pewnością wywrócenie świata do góry nogami. Tak, czy inaczej, jest parę rzeczy, o które powinniście zadbać przed narodzinami maleństwa. I bynajmniej nie mówię tu o kupnie łóżeczka, wózka, czy zestawu smoczków i butelek. Może wam się wydawać, że teraz jesteście zajęci i nie macie czasu na przyjemności tylko dla siebie, ale poczekajcie tylko na moment, kiedy na pokładzie pojawi się dziecko. 

1. Wycieczka winem płynąca

Wycieczka z testowaniem wina

Nie ma nic zabawnego, ani ciekawego dla dziecka w siedzeniu cicho w jednym miejscu i obserwowaniu, jak popijasz coś, czego ono nie może spróbować. Dlatego też zorganizujcie sobie wycieczkę po winiarniach z najlepszym winem, którego zawsze chcieliście spróbować zanim taki plan stanie się nie do zrealizowania. W końcu ile małych kawałków sera, czy solonych orzeszków może utrzymać w ryzach żądne przygód dziecko?

2. Sporty ekstremalne

Skydiving

Zdecydujcie się na skok ze spadochronem/skok na bungee/nurkowanie z rekinami, czy jakąkolwiek inną szaloną rozrywkę, którą macie na swojej liście rzeczy do zrobienia przed śmiercią. Takie ekstremalne sporty nie będą już wchodziły w grę, kiedy w domu będzie czekało na was dziecko, którego dobro zależy od waszego zdrowia. Dlatego też wszelkie zagrażające życiu i mrożące krew w żyłach wyskoki musicie koniecznie przeżyć przed narodzinami waszego potomka.

3. Maraton po restauracjach

 Zróbcie listę restauracji i barów, które mieliście zamiar odwiedzić i po prostu do nich pójdźcie. Jasne, że po narodzinach dziecka też będziecie wychodzili na miasto, żeby coś zjeść. Jednak kiedy podczas wieczoru we dwoje ciagle będziecie mieli w głowie to, że dziecko zostało z babcią, albo opiekunką, to prawdopodobnie wybierzecie restaurację, w której wcześniej przygotowane jedzenie dostaje sie w przeciągu 10 minut. Pozwólcie sobie zatem teraz rozkoszować się 40-minutowym oczekiwaniem na wyśmienitego steka.

4. Filmowy dzień

Dzień filmowy

 Spędźcie cały dzień w łóżku oglądając filmy. Po pojawieniu się dzieci prawdopodobnie już nigdy nie będziecie mogli pozwolić sobie na takie lenistwo, chyba że:

A) będziecie chorzy, w którym to przypadku spędzenie całego dnia w łóżku przed telewizorem nie jest już takie zabawne

B) wasze dziecko będzie chore – kiedy to wybór oglądanych przez was filmów będzie prawdopodobnie ograniczony do filmów z Hanną Montaną, czy gadającymi wiewiórkami, albo samochodami. Znowu, niespecjalnie zabawnie.

5. Impreza do rana

Impreza do białego rana

Bez względu na to, co sobie teraz postanawiacie i obiecujecie, jak przyjdzie co do czego, to będziecie wychodzili z imprezy dużo wcześniej niż wasi bezdzietni znajomi. To oznacza, że ominą was te wszystkie późno-imprezowe, wczesnogodzinne śmieszne, niedorzeczne sytuacje, o których tak przyjemnie zawsze się wspomina. Zwłaszcza w trudnych rodzicielskich sytuacjach.

6. Pierwsza klasa

Lot pierwszą klasą

Każdy zasługuje na to, by chociaż raz w życiu wejść na pokład samolotu, jako pierwszy (bez wózka, fotelika samochodowego i krzyczącego dziecka) i rozkoszować się pysznymi daniami oraz darmowymi drinkami podczas lotu. Nawet jeżeli będzie was na to stać też po narodzinach maleństwa, niespecjalnie wypada podróżować pierwszą klasą z niemowlakiem. Ludzie nie płacą tyle pieniędzy po to, żeby przez cały lot słuchać płaczu twojego dziecka. Upewnijcie się, że nie będziecie takimi rodzicami.

7. Dobry materiał

Ubrania z delikatnych materiałów

Ubieraj się w jak najwięcej jedwabiu, kaszmiru i ubrań z materiałów nadających się tylko do chemicznego prania, póki jeszcze możesz sobie na to pozwolić. Dzieci potrafią ubrudzić każdy element twojej garderoby nawet cię nie dotykająć. To jedna z ich supermocy.

8. Objazdówka

Wycieczka objazdowa

Wybierzcie się na spontaniczną wycieczkę objazdową. Gdziekolwiek. W pojedynkę, albo razem, to naprawdę nie ma znaczenia. Chodzi o to, byście doświadczyli totalnej ciszy w samochodzie, albo mogli posłuchać swojej ulubionej, niekoniecznie przyjaznej dzieciom, muzyki na pełny regulator. Zatrzymujcie się tylko wtedy, kiedy będziecie mieli na to ochotę i cieszcie się wolnością. Samochód nie będzie już nigdy taki sam z dziećmi na tylnych siedzieniach.

9. Awans

Awans

Zdecyduj się na awans, albo zmianę stanowiska – cokolwiek, co związane jest z ryzykiem zawodowym, póki jeszcze nie musisz martwić się o tych, którzy zależni są od twoich decyzji. Całą resztę życia będziesz mieć na to, aby martwić się o to, z czego zapłacisz za pampersy, czy czesne na studiach twojego dziecka. Póki co, zaufaj swojej intuicji i podążaj za swoimi marzeniami.

10. Spontaniczność

Bądź spontaniczny!

Jak ktoś powie: "zróbmy coś szalonego", to po prostu zgódź się! Wszystko, co wydaje się zbyt ryzykowne/szalone w tym momencie, będzie jeszcze bardziej niewyobrażalne w momencie, kiedy wasze dziecko przyjdzie na świat. Dajcie się ponieść emocjom!

Artykuły podobne