5 męskich zimowych czapek

Total
0
Shares

Mam kumpla, który praktycznie nigdy nie nosi czapki. Zakłada ją dopiero, kiedy jest tak zimno, że aż boli. Nie lubi czapek i jest na tyle zahartowany, że nie ma problemu z chłodem. Po prostu – ten ubytek 40% ciepła, które ucieka przez głowę jest mu obcy. Że nie wspomnę o możliwym wychłodzeniu zatok, czy innych węzłów chłonnych. Niezły hardkorowiec z niego – jak biatlonista bez rękawiczek, jedynie w opasce na uszy.

Niestety nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Ja muszę założyć czapkę już przy temperaturze w okolicach 5 stopni Celsjusza. Co dla takich zmarźluchów? Poniżej pięć prezentów dla naszej głowy.

Tak zwany casual wear, dla mieszczucha. Czapka z dzianiny z zawartością czystej wełny. Środeg wyścielony polarem.

Ile: 14zł

Uniwersalna lub dla aktywnych – wierzchnia warstwa to poliester z bawełną. Najważniejsza w niej jest podszewka z mikropolaru. Umiarkowanie grzeje, odprowadza nadmiary ciepła i wilgoci.

Ile: 24,90zł

Obie w: tchibo.pl

Typowo sportowa The North Face Ascent Beanie. Z zewnątrz Polartec Power Stretch – bardzo dobra oddychalność. Od wewnątrz fleece. Elastyczna, bardzo dobrze się dopasowuje do kształtu głowy. I natyle mała, że spokojnie wejdzie pod kask. Na wysokości uszu i czoła podwójna grubość polaru.

Ile: 99zł

Viking Isildar Windstopper. Dla jajcarza albo narciarza. Nowa wełna i poliacryl zapewniają bardzo dobrą oddychalność. Na wysokości uszu zastosowano Gore Windstopper – materiał izolujący przed wiatrem i chłodem.

Ile: 55,90zł

Jack Wolfskin Rip Rap Hat – uniwersalna i w ciemnym kolorze także elegancka. Bardzo ciepła. W środku polar Nanuk 200. Z zewnątrz wełna i akryl.

Ile: 53,90zł

Dostępne w: 8a.pl

Artykuły podobne

Wielkanocny kurczak w SPA

Uwielbiam nasze święta. Ta rodzinna atmosfera, Ci zrelaksowani i świętujący ludzie. Czas zabawy, zadumy, odpoczynku i jedzenia. Właśnie. Jedyne, do czego można by się przyczepić, to do żarcia. Nie żebym…
Zobacz więcej

Kiedy szczepienie?

Choć ospa jest dziś chorobą lekką, a jej główne objawy to świąd i mnóstwo czerwonych pęcherzyków, chorowanie nie należy do przyjemnych. Na szczęście, na ospę można się zaszczepić, dzięki czemu…
Zobacz więcej