JakiPrezent.pl Blog / ACER TravelMate 5740/42

ACER TravelMate 5740/42

Jak już rozmawiamy o laptopach to tylko o tych wypaśnych. A co ze średnią i tańszą półką? Przecież jest masę ludzi, dla których laptop to nie tylko karta graficzna i Bóg wie jakie cuda. Większość użytkowników potrzebuje notebooka do pisania, surfowania po internecie, oglądania filmów. No i ewentualnie jeszcze grania w mało skomplikowane i najczęściej starsze już gry.

Okazuje się, że wcale nie jest tak prosto znaleźć pożądany sprzęt. Może się wydawać, że cena to wyznacznik. Radziłbym jednak uważać, bo łatwo można dać się nabić w butelkę (Asus X52).

Acer Travelmate 5740/42. Podaję w ten sposób, bo to tak naprawdę dwa bardzo podobne do siebie modele. Co tam znajdziemy? i3-370M i i5-430M – to porównywalne procesory o bardzo dobrej wydajności. W testach są zaraz obok siebie. Dołączone są do nich zintegrowane karty graficzna INTEL GMA HD. Szału nie robią, ale do prostych rzeczy będą wystarczyć w sam raz. W pakiecie najczęściej występuje także dysk 320 GB o prędkości 5400obr/min. Ważna jest pamięć RAM – DDR3 1066 Mhz – najlepiej żeby było 4 GB. Do tego wejście HDMI, kamera 1,3 Mpix, ekran HD LED 15,6 o proporcjach obrazu 16:9. Laptop sam w sobie całkiem spory – waży ponad 2,5 kg.

Co może zaskakiwać? Dobre wykonanie i niezła trwałość plastików. Klawiatura może się wydawać tandetna, ale na dłuższą metę okazuje się całkiem funkcjonalną. Największe plusy: ciche działanie, niska temperatura, długi czas działania baterii (przy zintegrowanej karcie). No i cena. Do podstawowych zadań cud-maszyna.

Ile: od 1500zł

Gdzie: sklepy elektroniczne

O autorze Wszystkie posty

Filipmaczo

Filipmaczo

Słowom nieobcy, kontestator, nieskrępowany. Cyferki lubi, ale i emocji dotknąć potrafi. Osiadły, w ciągłym momentum próbuje ramy szarej rzeczywistości określić.