„Artysta” największym hitem roku!

Kto by się spodziewał, ze film niemy, czarno-biały, produkcji francusko-belgijskiej zdobędzie najważniejsze statuetki filmowe? Bo za takie z pewnością uznać można Złoty Glob dla najlepszego musicalu, Cezar dla najlepszego filmu, reżysera, aktorki (Berenice Bejo), muzyki, scenografii, zdjęć i przede wszystkim Oscara dla najlepszego filmu, reżysera, aktora (Jean Dujardin), za kostiumy i muzykę. Akcja filmu Michela Hazanaviciusa rozgrywa się w czasie przełomu, wprowadzenia dźwięku do kina, kiedy filmy nieme przechodzą do lamusa. Film opowiada historię George’a Valentina – aktora kina niemego, będącego połączeniem Chaplina i Rudolpha Velentino. Mimo utraty fanów, pieniędzy i propozycji filmowych, Valentin decyduje się pomóc w wypromowaniu młodej gwiazdki Peppy Miller. Mimo rodzącego się uczucia pomiędzy dwojgiem artystów, Valentin nie może zaakceptować końca swojej kariery i sławy Peppy.

Film przedstawia to, jak szybko zmienia się kino – nastawione na zysk, spełnianie wymagań kapryśnej publiczności, ignorując jakiekolwiek wartości. „Artysta” jest perełką w dzisiejszym kinie – nie ma efektów 3D, muzyki Katy Perry czy twarzy Drew Barrymore na plakacie, a mimo to zaskakuje i zachwyca!

Od 10.02. gości na ekranach naszych kin – nie przegapcie go!

               

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Karolina

Karolina

Uzależniona od muzyki, pozytywnych dźwięków djembe i tańca. Życie spędza na poznawaniu nowych języków, kultur i na podróżowaniu. Szczególnym uczuciem darzy kontynent afrykański, dlatego wykorzystuje każdą okazję, by się tam znaleźć oraz chętnie angażuje się w rozmaite akcje przybliżające Europejczykom ten obszar świat. Niedawno rozpoczęła swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi, na początek wybierając najwyższy na świecie most do skoków na bungee. Beznadziejnie uzależniona od czekolady.