Beton na twojej ścianie!

Wnętrza w stylu loftowym już od dłuższego czasu cieszą się zainteresowaniem wśród osób poszukujących nietypowych miejsc do zamieszkania, ale również wśród przedsiębiorców szukających nietypowych biur.Zwłaszcza, jeśli biznes wiąże się z branżą artystyczną. Stare magazyny przekształcane na pomieszczenia użytkowe szybko stały się trendem.

Niestety nie każdy z nas może sobie pozwolić na zakup mieszkania w tak ekskluzywnym miejscu, co nie znaczy, że nie możemy nadać loftowego charakteru naszym domowym wnętrzom. Wystarczy sięgnąć po właściwe materiały budowlane, jakimi są betonowa farba strukturalna albo płyty imitujące beton.

Płyty betonowe – poznaj je bliżej

Szczególnie warte zainteresowania są płyty betonowe – stosowane jako okładzina ścienna – zewnętrzna lub wewnętrzna. Można je przyklejać lub mocować w systemie fasadowym. Produkowane są w kolorystyce szarej, białej, o strukturze gładkiej lub porowatej.

Kontrasty dodają wnętrzu charakteru

Okładziny betonowe prezentują się dobrze zestawione z gładkimi ścianami. Dzięki kontrastowi widać ich strukturę dodającą wnętrzu industrialnego charakteru.
W uzyskaniu gładkich ścian przyda się gładź gipsowa, która pozwoli pozbyć się z nich zarysowań, a także niewielkich dziur.
Gładź gipsową można aplikować zarówno ręcznie jak i mechanicznie. Wariant, na który się zdecydujemy zależy m.in. od budżetu projektu, a także czasu jakim dysponujemy.
Do nakładania masy ręcznie będziemy potrzebowali pacy, a mechanicznie specjalnego agregatu. Przy dużych powierzchniach agregat może być zbawieniem dla inwestora, który postanowił wziąć sprawy remontu w swoje ręce. Dlatego decydując się na samodzielne prowadzenie prac należy sprawdzić ofertę wypożyczalni sprzętu budowlanego.
Trzeba również wiedzieć o tym, że na rynku dostępna jest gotowa gładź szpachlowa oraz gładź szpachlowa w proszku. Gotowy produkt po otwarciu nadaje się od razu do użycia, co jest niezwykle dużym ułatwieniem dla osób, które z przygotowywaniem materiałów mają do czynienia po raz pierwszy. Gładź w proszku natomiast trzeba przygotować zgodnie z informacjami umieszczonymi na opakowaniu.

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Joanna

Joanna

Z pasją wyszukuje ciekawe tematy, którymi dzieli się z czytelnikami. Uwielbia pisać o dawaniu, ta idea jest jej bliska, ale tematy z nutą bon chic, bon genre to jej ewidentna miłość. Kocha Francję za jej styl, pejzaże i kuchnię prowansalską. Chętnie wpada na francuskie strony i przybliża francuski punkt widzenia. Resetują ją domowe popołudnia i muzyka, a jak rusza w drogę, to tylko rowerem.