Bezpieczny dom – bezpieczne dziecko

Kiedy w domu pojawia się małe dziecko, rozpoczyna się prawdziwa rewolucja. Zmienia się po prostu wszystko. Począwszy od stylu naszego życia a skończywszy na przemeblowaniu w domu. Kiedy dziecko rozpoczyna już samodzielnie poruszać się po mieszkaniu, należy zadbać o to, aby czuło się w nim bezpiecznie i nie zrobiło sobie żadnej krzywdy. Zaprezentuję Wam kilka rozwiązań, które na pewno zwiększą bezpieczeństwo malucha w Twoim domu.

Zabezpieczenia do szuflad

Możemy sprawić, aby otwarcie szuflady dla naszego malucha było niemożliwe. A to wszystko dzięki zabezpieczeniom do szuflad, dzięki którym szuflady nie zostaną otwarte przez małe dziecko. System jest uniwersalny i bardzo prosty w montażu.

Zabezpieczenia do szuflad

Źródło: bezpiecznydzieciak.pl

Bramka zabezpieczająca schody

Bramka ochronna rozporowa firmy Dreambaby, zabezpiecza przejścia potencjalnie niebezpieczne dla Twojego dziecka m.in. schody, wejście do kuchni lub komórki itp. Może nie jest to ładny element wyposażenia, ale na pewno w pełni bezpieczny.

Bramka zabezpieczająca schody

Źródło: bezpiecznydzieciak.pl

Zabezpieczenie kontaktów

Kontakty mogą być szczególnie niebezpieczne dla małego dziecka. Okres kiedy Twoje dziecko rozpoczyna zwiedzać świat czyli raczkować, jest jednym z najniebezpieczniejszych okresów. Ciekawość i chęci poznawania może doprowadzić do przykrych wypadków w domu. Mamo, tato możecie sami łatwo sprawdzić jakie interesujące rzeczy napotka Twoje dziecko na swojej drodze, wystarczy że przejdziecie sie po domu na czworaka. Aby unikać niebezpiecznych sytuacji zabezpiecz odpowiednio swój dom. Zaślepki zabezpieczające niemieckiej firmy reer GmbH. Pasują do wszystkich rodzajów gniazd elektrycznych.

Zabezpieczenie kontaktów

Źródło: bezpiecznydzieciak.pl

Zabezpieczenia do narożników

Osłony zabezpieczające narożniki. Ochroń swoje dziecko przed urazami, spowodowane przez narożniki mebli. Miękka zewnętrzna powierzchnia osłony skutecznie amortyzuje przypadkowe uderzenia, chroni dziecko przed urazami.

Zabezpieczenia do narożników

Źródło: bezpiecznydzieciak.pl

Blokada muszli toaletowej

Blokada do muszli toaletowej firmy Dreambaby, zabezpieczy toaletę przed otwieraniem jej przez dziecko. Nadaje się do zastosowania przy innych urządzeniach lub szafkach. Nie zaleca się stosowania na drewnianych deskach toaletowych.

Blokada muszli toaletowej

Źródło: bezpiecznydzieciak.pl

Osłona płyty kuchennej

Bardzo niebezpieczne są gotujące się na płycie kuchenne garnki, Wystarczy chwila nieuwagi, aby dziecko zaczęło dobierać się do naszej kuchni. Osłona płyty kuchennej niemieckiej firmy reer GmbH uniemożliwia dzieciom dostęp do płyty grzewczej lub palników gazowych.

Osłona płyty kuchennej

Źródło: bezpiecznydzieciak.pl

Drodzy Rodzice, czy uważacie, że tego typu zabezpieczenia są w Waszym domu potrzebne?

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Małgo

Małgo

Rozważna i romantyczna, czy odważna i nieprzewidywalna? Różnie z tym bywa… Jedno jest pewne – dziennikarka pełną parą z wykształcenia i powołania.
Ukończyłam studia dziennikarskie na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, pisywałam do lokalnych gazet, prowadziłam audycje radiowe. Ostatnimi czasy związałam się z telewizją, gdzie pracowałam jako prezenterka i redaktorka. Niedawno rozpoczęłam przygodę z własną firmą kosmetyczną, gdzie spełniam się jako kobieta, właścicielka, blogerka.
Uwielbiam wszelkie nowinki modowe, dobrą muzykę czy ciekawą książkę. Pasjonują mnie podróże, jazda konna oraz dobra zabawa. Mam dobry gust, potrafię z „niczego” wyczarować „coś” wyjątkowego i niepowtarzalnego. Od wakacji 2013 roku realizuję się jako szczęśliwa mężatka.
Mam nadzieję, że moje artykuły na jakiprezent.pl przyniosą Państwu wiele radości, a moje rady będą przydatne w codziennym życiu. Jestem z Wami, piszę dla Was i myślę o Was nieustannie.
MAŁGO