JakiPrezent.pl Blog / Co przywieźć z Norwegii?

Co przywieźć z Norwegii?

z Norwegii

Zastanawiasz się co przywieźć z Norwegii? Przede wszystkim jeśli jedziesz na wakacje na północy to najlepiej właśnie tam. Możesz przywieź stamtąd przede wszystkim piękne wspomnienia. Z doświadczenia wiem, że nie trzeba jechać na Nord Cap żeby zobaczyć Koniec Świata. Miejsce o tej samej nazwie, czyli Verdens Ende, znajduje się niedaleko Oslo. Polecam, jest magiczne.

Najlepsze dwa prezenty z Norwegii

W Norwegii mam zaprzyjaźnioną panią, którą zawsze proszę o dwie rzeczy dla siebie. O łososia norweskiego, który jest długo świeży i rozpływa się w ustach oraz o ser Gudbrandsdalsost, który jest brązowy i ma łagodny, nieco słodki smak. Mi przypomina nasze cukierki krówki. Do serów można nabyć specjalny nóż, który podobnie jak spinacz do papieru wymyślili Norwegowie.

Inne smakołyki z Norwegii

Pozostając przy niebie w gębie: polecam suszonego na morskim wietrze dorsza – Stockfish (najłatwiej kupić go podczas wycieczki na Lofoty). A także tran na zdrowie. Z alkoholi zaś Aquavit – skandynawską wódkę kminkową. Dobrymi markami są też ponoć Gilde Non Plus Ultra i Gammel Opplandsk. Perłą wśród alkoholi jest Linjeakevitt, który dojrzewa podczas podróży na równik w dębowych beczkach na statkach, zaś na swoim opakowaniu nadrukowany ma przebieg przebytej trasy.

Pamiątki z Norwegii

Ogromną popularnością cieszące się figurki trollów. Znaleźć je można praktycznie w każdym sklepie turystycznym. To niezbyt urodziwe stworzenie stało się symbolem kraju i bohaterem niezliczonych opowieści. Troll ma w Norwegii swoją górę i drogę, dla których warto nadrobić setki kilometrów. Dla podróżujących camperem lub samochodem z bagażnikiem polecamy naklejki z łosiami i trollami. Znajdziecie tu też dużo figurek wikingów. Ciekawe są modele drakkarów (statków wikinga), karty z runami, baśnie z pięknymi malowidłami oraz hełmy wikingów. Jest też wiele produktów z motywami norweskiej flagi: koszulki, kufle, kieliszki, karty. Z droższych prezentów polecam swetry z tradycyjnym norweskim wzorem (firmy Dale of Norway).

Jeśli szukasz konkretnych pomysłów na wakacyjne prezenty, zajrzyj do sklepu JakiPrezent.pl. Propozycje są uniwersalne i bardzo różnorodne.

Jeśli jedziesz do naszych zachodnich sąsiadów przeczytaj poniższy artykuł:

Co przywieźć z Niemiec?

Natomiast jeśli wybierasz się do naszych południowych sąsiadów, przeczytaj ten artykuł:

Co przywieźć ze Słowacji?

Po inne inspiracje regionalne na terenie naszego kraju, zapraszam do artykułu poniżej:

Prezenty regionalne z wakacji

 

O autorze Wszystkie posty

Avatar

Anna Zając

Anna Zając autorka strony o wyjątkowych prezentach - prezentello.pl i książki „Trafiony prezent”. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania pisarka i filmowiec. Uwielbia wsłuchiwać się w innych i odgadywać ich pragnienia. Wierzy, że dając komuś coś kreatywnego, dajemy mu kawałek siebie, sami zaś obdarowujemy się dobrymi emocjami.