Del Mar i Zegna dla ukochanego dziadka

Obecność dziadka zawsze dawała odczuć coś ulotnego, jedynego w swoim rodzaju. Coś, co kojarzy się z domem, bezpieczeństwem, stabilizacją i silną męską ręką. Pamiętamy o tym po latach, pamiętamy o tej jedynej w swoim rodzaju woni mocnych, męskich perfum. Najczęściej woda kolońska, której nazw nie byliśmy w stanie zapamiętać, ale zawsze wiedzieliśmy, że to jest ten zapach. Zapach kogoś najbliższego, najukochańszego.

W zamierzchłych czasach zeszłego wieku, w dobie komunistycznej szarości na półkach nic nie było. Ot, taki zwykły kiosk, gdzie "Pani mięso ma". Używano Brutala, wody brzozowej, Przemysławki. Jeśli był dostęp do peweksu, to udało się zdobyć rarytasy i mogliśmy poczuć woń Old Spice’a. Tak tak – psikał się nim nie tylko Borewicz. A to wszystko wymieszane z zapachem szarego mydła i najczęściej wiekowego domu.

To se ne vrati – ale od czego skarby kapitalizmu. Na półkach teraz różnych różności w bród. Udało mi się spośród tego zatrzęsienia znaleźć dwie, które niedrogo pozwolą poczuć zapach prawdziwego mężczyzny.

Baldessarimi Del Mar od Hugo Boss – intensywny i bardzo męski zapach. Mówi się, że idealny dla dojrzałych, aktywnych mężczyzn. Oczywiście wszystko zależy jak zapach na dziadku będzie "leżał", ale powinien być lekko cytrusowy, odświeżający.

Ile: 135zł

Gdzie: perfumesco.pl

Zegna Colonia – czysty, męski zapach prawdziwej wody kolońskiej. Za każdym razem niemal tak samo pachnie. Odświeżająco, intensywnie, mężczyzną. Drzewne, korzenne nuty.

Ile: 163zł

Gdzie: pachniemy.pl

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Filipmaczo

Filipmaczo

Słowom nieobcy, kontestator, nieskrępowany. Cyferki lubi, ale i emocji dotknąć potrafi. Osiadły, w ciągłym momentum próbuje ramy szarej rzeczywistości określić.