JakiPrezent.pl Blog / Do posłuchania – Paula i Karol „Overshare”

Do posłuchania – Paula i Karol „Overshare”

Jose Gonzalez i jego płyta "Veneer" na zawsze pozostanie w gronie moich ulubionych. Bardzo dobre aranżacje. Idealne dobranie repertuaru, wykonanie świetnie pasujące do barwy głosu piosenkarza. A i repertuar niezły. Wiedzieliście, że "Heartbeats" z reklamy Sony to cover?

A dlaczego o tej płycie piszę? Niedawno dane mi było posłuchać polskich wykonawców: Pauli i Karola. Prezentują podobny styl, co Jose. Gitara klasyczna, raczej akustycznie, wpadająca w ucho linia melodyczna. Polacy nie gęsi, choć duet wykonuje swe utwory wyłącznie po angielsku.

Swój początek biorą w roku 2009. Zaczynali od Warszawy. Jako duo, później przyłączali się do nich kolejni muzycy. Obecny skład to gra na perkusji, skrzypcach, glockenspielu (?) i oczywiście gitarze. Własną twórczość określają, jako "popowe, folkowe zaraźliwe piosenki".

Mają coś w sobie. Jak i Jose niosą jakiś taki spokój, harmonię. Prezentują brzmienia idealnie odpowiadające rytmom ciała – tym spokojnym, kojącym. Potrafią w niezwykle relaksujący sposób rozbujać, ukoić, ale i podnieść na duchu. Polecam singiel "Calling". Proste to, ale niezwykle optymistycznie nastrajające.

Może się to wydać nudnym brzdąkaniem. Nie twierdzę, że nie. Jest to wszakże takie pitu pitu akustyczne. Ale polecam – puścić sobie czasem, niech to pogra w tle. Mówię Wam. Idealnie zestraja się z rytmem naszego ciała. Kiedy chcemy się wewnętrznie uspokoić po całym dniu biegania.

Ile: 25zł

Gdzie: sklep.ladoabc.com

O autorze Wszystkie posty

Filipmaczo

Filipmaczo

Słowom nieobcy, kontestator, nieskrępowany. Cyferki lubi, ale i emocji dotknąć potrafi. Osiadły, w ciągłym momentum próbuje ramy szarej rzeczywistości określić.