Herbata dobra na wszystko!

Smaków i rodzajów herbaty jest mnóstwo. Jest napojem do spotkań towarzyskich na całym świecie. W Wielkiej Brytanii znany jest także Tea Time – czas, kiedy to ludzie odpoczywają po ciężkim dniu pracy przy filiżance herbaty. W Polsce także nie brakuje smakoszy herbaty. Otwiera się coraz więcej sklepów, gdzie głównym produktem jest właśnie herbata.

Herbata zielona

Jest to jedne z najpopularniejszych gatunków herbaty. Swą sławę zawdzięcza przede wszystkim łagodnemu smakowi, niezwykłym właściwościom zdrowotnym, a także ogromnej liczbie odmian. Zielona herbata podczas parzenia uzyskuje charakterystyczny, zielonkawo-żółty kolor i nabiera łagodnego, przyjemnego aromatu. Smak uwarunkowany będzie czynnikiem bazowym, z którego jest dana herbata.

Herbata rześki poranek Herbata - rześki poranek, źródło: krainaherbaty.pl

Herbata – sencha guaranaHerbata - sencha guarana, źródło: krainaherbaty.pl

Herbata czarna

Herbata czarna to najbardziej znana i popularna odmiana ze wszystkich herbat świata. Jej produkcja polega na poddaniu liści procesowi pełnej fermentacji, choć w zależności od regionu w jakim jest produkowana poddaje metody różnią się nieco od siebie. Jest najpopularniejszym w Polsce rodzajem herbaty. Otrzymuje się ją w wyniku pięciu procesów: więdnięcia, skręcania, fermentacji, suszenia oraz sortowania liści. Jej wyrazisty smak doskonale podkreśla spotkania w gronie rodziny i przyjaciół.

Herbata – earl gray rainbow

Herbata - Earl Gray Rainbow, źródło: krainaherbaty.pl

Herbata – arktyczny ogieńHerbata - arktyczny ogień, źródło: krainaherbaty.pl

Herbata biała

należy do najdroższych i cieszących się największym uznaniem koneserów herbat. Poza wyjątkowym smakiem posiada także szczególne właściwości zdrowotne, między innymi przeciwdziała powstawaniu zmian nowotworowych w komórkach. Biała herbata jest też bardzo pobudzająca. Mimo łagodnego smaku i aromatu zawiera w sobie sporo teiny. Jednocześnie doskonale nawadnia organizm (w przeciwieństwie do kawy) i stymuluje pracę mózgu.

Herbata – perła karaibów

Herbata - perła karaibów, źródło: krainaherbaty.pl

Herbata – truskawka lichee

Herbata - truskawka lichee, źródło: krainaherbaty.pl

Herbata czerwona

Jest w Polsce znana głównie ze swoich odchudzających właściwości. Obniża zawartość tłuszczu w organizmie, reguluje poziom cholesterolu i wspomaga procesy trawienia. Charakteryzuje się ciekawym, ziemistym posmakiem. Czerwona herbata jest jednym z najstarszych gatunków herbacianych znanych człowiekowi. W Chinach, skąd pochodzi, przygotowywana jest od ponad 17 wieków. W Polsce również jest znana i lubiana.

Herbata - casablanca pu-erh medium, źródło: krainaherbaty.pl

herbata – fitness czerwona

Herbata - fitness, źródło: krainaherbaty.pl

Wszystkich rodzajów herbat jest tak dużo, że ciężko w ciągu tygodnia było by zdegustować wszystkie… rodzaje, smaki, zapachy i aromaty niektórych z nich są wręcz nie do opisania.

Zamieszczone powyżej herbaty można znaleźć w sklepie: www.krainaherbaty.pl

a jako ciekawostka film – jak parzyć białą, kwiatową herbatę (truskawka lichee):

###NEWS_VIDEO_1###

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Ania B.