Książkowe wydania w stylu retro

Ile razy trzymając w ręku piękne, stare wydanie książki zastawialiście się ile trudu trzeba było włożyć w jej stworzenie?

Slightly Foxed, bookshop, księgarnia

Firma Slightly Foxed mająca swoją siedzibę w Londynie zajmuje się wydawaniem książek w starym stylu. Każdy tytuł publikowany jest w ograniczonej, numerowanej edycji 2000 egzemplarzy.

Sztywna materiałowa okładka, złote wytłoczenia, papier w delikatnym kolorze écru powodują, że książka zyskuje swój niezwykły charakter – zupełnie jak te z biblioteczek naszych dziadków.

Każde z wydań kosztuje 18 funtów brytyjskich, więcej informacji na stronie firmy Slightly Foxed

Slightly Foxed-books ksiazki

Slightly Foxed-ksiazka, book

Glen Milner – dokumentalista filmowy pracujący dla Telegraph.co.uk miał okazję z bliska przyjrzeć się procesowi powstawania książek w Slightly Foxed. Dzięki kamerze uwiecznił jak przy użyciu starych maszyn oraz ręcznej pracy doświadczonych introligatorów tylko z niewielką pomocą nowoczesnej technologii rodzą się te niezwykłe wydania.

Poniżej możecie obejrzeć efekt jego wizyty.Birth of a Book, Slightly Foxed, The Telegraph

###NEWS_VIDEO_1### 

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Michał

Michał

Zadeklarowany wyznawca religii Jedi. W wolnych chwilach kolekcjonuje płyty nagrobne. Interesuje się sztuką późnego rokoko. Ma awersję do sportu od czasów, kiedy w dzieciństwie spadł z roweru bez siodełka. Mistrz zachodniej sztuki walki – Power Rangers, oraz wschodniej – Jewjitsu. Posiadał konto na Facebooku'u w czasach, kiedy wszyscy siedzieli jeszcze na Naszej Klasie.