Imprezowe gry planszowe

Total
0
Shares
Żródło: www.gamesfanatic.pl

Organizujecie imprezę i robi się drętwa atmosfera ? Może zapraszacie znajomych i okazuje się, że nie ma o czym pogadać ? Rodzinne spotkanie przeradza się w nudne siedzenie przy stole ?  Niestety czasami tak się zdarza. Mamy na to jednak radę. Na rynku pojawia się coraz więcej imprezowych gier planszowych. Postanowiłem wybrać 5 moim zdaniem najlepszych i krótko je opisać.

Kolejka

Pierwsza gra którą chciałbym opisać to Kolejka. Gra planszowa która, nie tylko bawi, ale uczy też historii dzieci, a osobom starszym pozwala przenieść się do minionej epoki i z uśmiechem powspominać absurdy PRL.  W Kolejce udział może brać od 2 do 5 graczy, którzy kierując swoją 5- osobową rodziną starają się jak najszybciej zrobić zakupy ze swojej listy zakupów. Gra Kolejka jest bardzo prosta i co najważniejsze posiada aspekt edukacyjny. 

###NEWS_VIDEO_1###

Cena: ok. 45 zł       

Czarne historie 

Gra która dopiero zdobywa popularność w Polsce. Jej największym atutem jest to że, udział w niej może brać nieograniczona liczba graczy. Czeka na nich 50 niesamowitych historii które rozwiązują za pomocą odpowiedzi na pytania. Utrudnienie jest takie że, odpowiedź może brzmieć jedynie Tak lub Nie. Dodatkowym plusem tej gry jest niska cena. 

Cena: ok. 38 zł 

 Tabu 

Bardzo interesująca gra. Proste zasady, dużo kart,  szybkie rozgrywki. Na kartach znajdują się słowa klucze, które zgadują koledzy z drużyny. To jednak wcale nie jest proste, ponieważ dla utrudnienia na każdej karcie znajdują się też słowa których nie można użyć, a one najczęściej są najbardziej potrzebne i wręcz same cisną się na usta. Drużyna przeciwna tylko na to czeka by dać sygnał o błędzie dołączona do zestawu piszczałką. 

Cena: ok. 110 zł 

Imprezowa ruletka 

Gra tylko dla dorosłych. Gra która ma za zadanie rozkręcić każdą imprezę. Każda z osób grających kręci i rzuca kulką, która ląduje na polu oznaczonym cyfrą i kolorem. Jeśli wypadnie na pole odpowiadające pełnemu kieliszkowi to pije jeśli nie to czeka kolejkę. Zasady wydają się, aż za proste, ale wierzcie że zabawa jest naprawdę super. 

Cena: ok. 60 zł

 

Alias   

Na koniec pozostawiłem najlepszą – moim zdaniem grę. Osobiście z znajomymi spędziłem nie jedną imprezę. Party Alias to gra, w której musisz wyjaśnić pozostałym graczom znaczenie słów za pomocą innych wyrazów, używając synonimów, antonimów i podpowiedzi. Na polach premiowych czekają na Was również zadania dodatkowe: udawanie zwierząt lub zawodów, wyszukiwanie rymów, opisywanie znanych postaci lub wymienienie jak największej ilości wyrazów na tą samą literę. 

Cena:  ok. 85 zł

Artykuły podobne

Twoja skóra chce pić

Niezależnie od wieku i rodzaju cery, każda skóra potrzebuje optymalnego nawilżenia. Paradoksalnie nie latem, gdy prażymy się na słońcu, lecz właśnie zimą nasza skóra jest w najgorszym stanie. Niekorzystne warunki…
Zobacz więcej

Blu-Ray. Co myślicie?

Od jakiegoś już czasu noszę się z zamiarem zakupienia kina domowego. I o ile wiem mniej więcej, jaka musi być jego siła, jakie głośniki powinny być podłączone do jakiego wzmacniacza,…
Zobacz więcej

3 kolory na wiosenny manicure

Wiosna w pełni zawitała do naszego kraju, wszystko budzi się z zimowego letargu i tętni życiem. Gdzie nie spojrzeć pączkujące drzewa i rozkwitająca natura. Burza kolorów na każdym kroku. Dlaczego…
Zobacz więcej

Butelka piwa z czekolady

Do 23 czerwca czasu coraz mniej, a pomysłów jak zwykle nie przybywa. Cóż by tu tacie kupić? Kolejną książkę, płytę, film? Ile można? Może coś bardziej oryginalnego, a przy tym…
Zobacz więcej