Jak montować plisy okienne? Samodzielny montaż to nic trudnego.

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się plisy okienne, które stanowią doskonałą alternatywę dla wszelkiego rodzaju rolet, zarówno tych wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Można je zamówić w firmach stacjonarnych, bądź bez wychodzenia z domu, czyli online. W dobie rozwoju techniki, samo złożenie zamówienia na plisy nie stanowi problemu. Również dokonanie pomiaru, to żaden kłopot, ponieważ producenci zamieszczają na swoich stronach dokładną instrukcję jak to zrobić. Jeśli chodzi o montaż plis, sprawa przedstawia się bardzo podobnie. Możemy to zrobić samodzielnie lub zaznaczyć w zamówieniu, że jesteśmy zainteresowani także montażem. W takiej sytuacji, przedstawiciel producenta robi to za nas. Montaż nie jest jednak trudny, o ile przedtem dokonano właściwego pomiaru wielkości zamówionych plis. Stopień trudności zależy od tego, na jakie plisy się zdecydowaliśmy. Są takie, które montuje się między ramami okiennymi. W dobie okien plastikowych, coraz mniej jednak jest takich, które mają podwójne ramy. Większość okien ma wprawdzie podwójne szyby, jednak rama jest sklejona na stałe. Dzięki temu są bardziej szczelne i nie dostają się do środka zanieczyszczenia. Plisy wewnątrz ram, można zamontować samodzielnie, w przypadku kiedy masz ramy drewniane. Takie modele mają zwykle ramy podwójne. Montaż, to tak naprawdę nic innego, jak przykręcenie lub przyklejenie od dwóch, do czterech uchwytów na sznurki. Na rynku dostępne są też plisy, które można zamontować na dwóch prowadnicach. Mimo, iż brzmi to dosyć poważnie, montaż nie jest niczym skomplikowanym. Poza tym, w internecie można obejrzeć wiele filmów instruktażowych, które krok po kroku, pokazują jak zamontować konkretny model plis okiennych. Można je znaleźć zarówno na stronach producentów, jak i za pomocą popularnych przeglądarek. Warto je obejrzeć, aby uniknąć niepotrzebnych stresów i zaoszczędzić czas. Inaczej montuje się bowiem plisy do okien dachowych, a inaczej do szklanych drzwi wewnętrznych w twoim biurze. Pamiętaj jednak, że w każdym momencie możesz skorzystać z opcji montażu przez pracownika firmy, w której dokonałeś zakupy.

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Joanna

Joanna

Z pasją wyszukuje ciekawe tematy, którymi dzieli się z czytelnikami. Uwielbia pisać o dawaniu, ta idea jest jej bliska, ale tematy z nutą bon chic, bon genre to jej ewidentna miłość. Kocha Francję za jej styl, pejzaże i kuchnię prowansalską. Chętnie wpada na francuskie strony i przybliża francuski punkt widzenia. Resetują ją domowe popołudnia i muzyka, a jak rusza w drogę, to tylko rowerem.