Jak palić to e-papierosa. Grubszy portfel, dłuższe życie

Uzależnienie od nikotyny jest w dzisiejszych czasach największym problemem społeczeństwa związanym z nałogami. W Polsce pali prawie co trzecia dorosła osoba, nie wspominając już o nieletnich, którzy zaczynają od jednego „buszka” i kończą na paczce dziennie. Niebezpieczna moda, czy światowy problem ludzkości? Walka z nałogiem bywa trudna i długa. Może ciągnąć się latami, jednak nie zawsze jest skuteczna. Odstawienie papierosów może być jednak przyjemne i przynieść pożądane efekty.

E-papierosy są zamiennikami klasycznych papierosów i coraz częściej sięgają po nie długoletni palacze. W ten sposób zamieniamy szkodliwe substancje smoliste na korzystne dla naszego zdrowia olejki, nieprzyjemną goryczkę w gardle na smaczną czekoladę czy orzeźwiającą mięte oraz odrażającą woń na przyjemny zapach. W Sklepie Wapershop możemy bliżej przyjrzeć się ofercie e-papierosów, wybierając te klasyczne lub designerskie i oryginalne. Również asortyment związany z olejkami do urządzenia obecnie jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł poczuć smak swoich ulubionych owoców czy napojów. Palenie nie musi kojarzyć się tylko z podrażnieniem gardła, nieświeżym oddechem i kłopotami ze zdrowiem. Papierosy elektroniczne pomagają skutecznie zwalczyć te problemy oraz skończyć z nałogiem.

Można taniej i zdrowiej

5, 10, a może cała paczka papierosów dziennie.  Nałóg ten nie należy do najtańszych, paczka papierosów to koszt przeciętnie ok. 13 złotych, a często nawet więcej. Wydatek ten to statystycznie ok. 350 zł miesięcznie. Palacz jest w stanie kosztem papierosów zrezygnować z nowych butów czy wyjazdu na wakacje. Tak być nie musi i przede wszystkim nie powinno. Decydując się na zakup papierosa elektronicznego, musimy liczyć się z wydatkiem w wysokości ok. 100-150 zł. Jest to jednak jednorazowy koszt, w dalszej fazie użytkowania dokupujemy jedynie liquidy. Zatem miesięcznie wydajemy nie 350 zł, a ok. 100 zł. Łatwo obliczyć, że w kieszeni pozostaje nam 250 zł, co w skali roku daje 3000 zł i mamy wymarzone wakacje z rodziną.

Nie tylko ze względu na zdrowie i koszty powinniśmy zamienić tradycyjne papierosy na te elektroniczne. Warto uwzględnić również ich wygodę i praktyczność. „Masz ognia?’- znamy to doskonale, niekiedy brak zapalniczki zmusza nas do poszukiwania ratunku wśród przypadkowych przechodniów. Jeżeli chodzi o e-papierosy, nie potrzebujemy nic innego, jak samego urządzenia, aby móc wziąć przysłowiowego „buszka”. Ich palenie jest również dozwolone w miejscach publicznych, nie musimy już ukrywać się po zakamarkach parków czy w bramach kamienic, aby móc zapalić.

 Dzisiejsze czasy stawiają przed nami również wysokie wymagania w kwestii mody i zmieniających się trendów. Oferta e-papierosów jest tak bogata, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety wybiorą dla siebie urządzenie, które będzie odzwierciedlało ich upodobania i charakter. Mogą być to czarne, klasyczne papierosy, jak również te w różnych kolorach i z oryginalnym designem. Doskonale zatem sprawdzają się jako prezent dla najbliższych. 

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Julia Adamska

Julia Adamska

Julia Adamska – studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz stosunków międzynarodowych na UAM. Pasjonatka dziennikarstwa, fanka Oriany Fallaci i ciężkiej muzyki. Interesuje się zdrowym odżywianiem, sportem, show biznesem. Oprócz studiowania pracuje w Kurierze Akademickim – programie emitowanym w TVP Poznań, tworzonym przez i dla studentów. Zakochana we wszystkich zwierzętach i często zbyt optymistycznie nastawiona do świata.