Kazimierz Deyna – biografia legendarnego polskiego piłkarza

Total
0
Shares
Źródło: deyna.info

Kazimierz Deyna – zdecydowanie jeden z najlepszych polskich piłkarzy wszech czasów, zasłużony reprezentant Polski i legendarny zawodnik Legii Warszawa. W latach 70. uznawany był za najlepszego pomocnika na świecie, nie bez powodu nazywano go „reżyserem boiska”. Niegdyś popularnością dorównywał dzisiejszym piłkarzom takim jak Ranaldo czy Messi.

Kazimierz Deyna

Do dnia dzisiejszego Kazimierz Deyna pozostaje kultowym bohaterem kibiców Legii Warszawa. Gadżety takie jak koszulki, plakaty, znaczki z wizerunkiem zawodnika są noszone jako znak przynależności do grupy kibiców warszawskiej Legii.
 
Taki był Kazimierz Deyna
###NEWS_VIDEO_1### 
Autorem książki jest Stefan Szczepłek – na co dzień dziennikarz sportowy Rzeczpospolitej. Jego duże doświadczenie zawodowe oraz rzetelność i dokładność z których jest znany z pewnością pomogły mu w jej napisaniu. Jest również wiernym kibicem Legii Warszawa – jak sam twierdzi widział ponad półtora tysiąca meczów tej drużyny! Prywatnie, w przeszłości, kolega Kazimierza Deyny – wiele zdjęć, dokumentów i materiałów wykorzystanych w książce nie było dotąd publikowanych i pochodzi z prywatnych zbiorów autora. 

Kazimierz Deyna, Jerzy Gordon, Antoni Szymanowski

Książka jest biografią Kazimierza Deyny, opowiada o jego karierze, sukcesach i porażkach. Autor opisuje realia polskich osiągnieć w piłce nożnej na arenach międzynarodowych, w czasach wielkich sukcesów reprezentacji Kazimierza Górskiego oraz Legii Warszawa.

Okładka książki
Autor: 
Stefan Szczepłek
Wydawca: Marginesy
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 288
Oprawa: miękka / twarda
Cena: ok 30 do 50zł

"Legenda Deyny" – utwór stworzony na cześć słynnego piłkarza 
###NEWS_VIDEO_2###

Więcej o Kazimierzu Deyne dowiecie się ze strony
:
www.legendadeyny.pl

Artykuły podobne

Przekąski-Zakąski

Magda Gessler wpadła na świetny pomysł. Otworzyła w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu lokal nawiązujący klimatem do głębokiego PRLu. Wpisujący się idealnie w tempo dzisiejszego życia . Mam problem ze sklasyfikowaniem…
Zobacz więcej

Władca Pierścieni J.R.R. Tolkiena

Klasyka, o której niemalże każdy już słyszał. Jedna z najpopularniejszych powieści dzisiejszych czasów. Dzięki ekranizacji Petera Jacksona przeżyła swój renesans. Pełna pięknych opisów, żywych dialogów, wciskających w fotel zwrotów akcji. Obfitująca…
Zobacz więcej