Kosztowna walka z upałami

Total
0
Shares

Latem nawet w Polsce zdarza się, że temperatura na zewnątrz potrafi być nie do zniesienia. Część z nas mogła się o tym zresztą przekonać już w przeciągu ostatniego miesiąca. O ile w pracy przeważnie można liczyć na klimatyzację, tak w domach i mieszkaniach jest to już spory problem. Jak więc walczyć z wysokimi temperaturami i w jakie rozwiązania warto zainwestować?

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup wentylatora, który zapewnia cyrkulację powietrza, szczególnie ważną w dusznych pomieszczeniach. Większość wentylatorów niestety nie jest w stanie znacząco obniżyć temperatury. Wentylator to najczęściej po prostu klasyczny wiatrak z kratką ochronną, który może mieć różne rozmiary. Najpopularniejsze są poręczne wentylatory biurkowe, których wysokość  nie przekracza 45 centymetrów. Są też znacznie większe stacjonarne wiatraki, które mają znacznie większą tarczę wiatraka, a ich wysokość często przekracza nawet 120 centymetrów. Małe wiatraki biurkowe można kupić już za kilkadziesiąt złotych, koszt tych większych to wydatek rzędu 100 – 350 złotych. W  sklepach znajdziemy również bardziej skomplikowane wentylatory, które zawierają w sobie miele mniejszych wiatraczków i dmuchaw powietrza ? mogą one być biurkowe, podłogowe lub sufitowe, często swoim wyglądem przypominają głośniki muzyczne. Cena takich wentylatorów zaczyna się od ok. 180 złotych.

Drugą grupę stanowią klimatyzatory i klimatory, które faktycznie obniżają temperaturę w pomieszczeniu. Urządzenia te chłodzą powietrze za pomocą freonu lub wody, dzięki czemu nie muszą wywoływać tak silnego przepływu powietrza jak wentylatory i lepiej sprawdzają się w większych, ale zamkniętych pomieszczeniach. Ceny klimatorów zaczynają się od ok. 350 złotych, natomiast klimatyzator to już wydatek kilku tysięcy złotych.

Polskie lato przeważnie jest krótkie, ale bardzo intensywne, przez co znacznie gorzej tolerujemy wysoką temperaturę powietrza. Dlatego decyzje o zakupie sprzętu chłodzącego bywają zwykle spontaniczne, w chłodniejsze dni nikt nie zaprząta sobie tym głowy. W nagłych wypadkach konieczność wygospodarowania w domowym budżecie dodatkowych kilkuset złotych może być problemem, dlatego warto przygotować się na ten sezonowy wydatek. Zgromadzenie odpowiednich środków możemy zaplanować na zimę lub skorzystać z pomocy finansowej internetowych firm pożyczkowych. Pieniądze otrzymamy na konto już po kilku godzinach, a niewielką sumę z łatwością będziemy w stanie spłacić.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https:/twitter.com/Pozyczkomat

Artykuły podobne