Magia starych samochodów

Stare samochody mają swą niezwykłą klasę i niesamowity urok. Choć w motoryzacji wciąż pojawiają się nowe trendy a technika mknie do przodu w zastraszającym tempie, historyczne pojazdy nadal są obdarzane ogromnym szacunkiem. Jak można się przekonać moda na styl retro pojawiła się nie tylko w naszych domach oraz szafach, ale także w garażach.
Stary Volkswagen Bus, Bridelle.pl
Zainteresowanie starymi samochodami i modelami popularnymi w połowie XX wieku już dawno dostrzegli czołowi producenci samochodów. Wielu z nich zdecydowało się na produkcję starych modeli w nowszych, ulepszonych wersjach. W takich pojazdach tradycyjny, klasyczny wygląd łączy się z wysoką jakością oraz nowoczesną, choć skrzętnie ukrytą techniką. Jednym z najbardziej kultowych wozów, który doczekał się współczesnej wersji jest popularny „garbus”. Volkswagen, widząc zainteresowanie tym popularnym niegdyś samochodem, postanowił wydać go w nowej formie, która na rynku motoryzacyjnym została bardzo ciepło przyjęta. Podobnie postąpiła również firma Fiat, która przy produkcji jednego ze swych lepiej sprzedających się samochodów wykorzystała projekt Cinquecento produkowanego w latach 50-tych, oraz słynna remake Fiata 500, która odniosła spory sukces rynkowy.Stary Fiat 500, emito.net

Wielu zaradnych panów stara się o nadanie oryginalnego wyglądu swym samochodom we własnym zakresie. Dzięki stylowym dodatkom przemieniają oni stopniowo swe wozy, dodając im niezwykłego uroku. Proste dodatki w stylu retro mogą całkowicie odmienić nie tylko wnętrze pojazdu, ale i jego wygląd zewnętrzny. Stylowe lusterka lub lampy samochodowe to chętnie kupowane drobiazgi, dzięki którym każdy wóz może wyróżnić się na ulicy swym niezwykłym, historyzującym wyglądem. Chętnie kupowane są również opony w stylu retro, które wyróżniają się charakterystycznymi białymi bokami. Efekt taki można osiągnąć również dzięki specjalnym nakładkom, można również opony pomalować samodzielnie. Wystarczy wykorzystać farbę kauczukową, którą można nabyć praktycznie w każdy sklepie z farbami. To jeden z najprostszych zabiegów, dzięki którym można przemienić tradycyjny, współczesny samochód w pojazd w stylu retro.

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Joanna

Joanna

Z pasją wyszukuje ciekawe tematy, którymi dzieli się z czytelnikami. Uwielbia pisać o dawaniu, ta idea jest jej bliska, ale tematy z nutą bon chic, bon genre to jej ewidentna miłość. Kocha Francję za jej styl, pejzaże i kuchnię prowansalską. Chętnie wpada na francuskie strony i przybliża francuski punkt widzenia. Resetują ją domowe popołudnia i muzyka, a jak rusza w drogę, to tylko rowerem.