Męska niemoc w sypialni – przyczyny i skutki

Łóżkowe problemy to prawdziwa zmora wielu z nas, choć zwykle nie przyznajemy się do nich otwarcie przed swoimi kumplami. Brak erekcji czy spadek libido może mieć wiele przyczyn, a jego skutki są wyjątkowo dotkliwe – nie tylko dla nas, lecz także dla naszych partnerek. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Skąd się bierze problem?

Każdy z nas chciałby mieć w pełni udany seks, a swoje życie intymne móc uczynić obiektem zazdrości kolegów. Niestety, rzeczywistość często wygląda inaczej, a problemy z erekcją potrafią spędzać nam sen z powiek. Przyczyny mogą być czysto fizjologiczne – różnego rodzaju urazy, choroby przewlekłe np. cukrzyca bądź nadciśnienie… Wszystko to sprawia, że nie zawsze możemy stanąć na wysokości zadania. Powstawaniu zaburzeń erekcji sprzyjają też nadwaga czy korzystanie z używek. Niemniej istotne są przyczyny psychologiczne, jak brak pewności siebie, stres, przemęczenie. W przypadku młodych mężczyzn często dochodzi do tego brak doświadczenia, lęk przed nieplanowaną ciążą i inne podobne czynniki.

Skutki niemocy w sypialni

Każdy mężczyzna marzy o mocnym wzwodzie oraz chce w pełni zaspokoić swoją partnerkę. Kiedy nie jest to możliwe, czuje narastającą frustrację, a jego pewność siebie topnieje w mgnieniu oka. Niepowodzenia w sypialni powodują jeszcze większy stres podczas kolejnego zbliżenia, co skutecznie uniemożliwia osiągnięcie silnej erekcji – i błędne koło się zamyka. Skutkuje to niską samooceną, zaburzeniem relacji z partnerką, a w skrajnych przypadkach nawet rozpadem związku. Mężczyzna jest sfrustrowany i nieszczęśliwy, może unikać kontaktu seksualnego. Często wstyd nie pozwala mu podzielić się problemem z partnerką, która natomiast czuje się odrzucona i nie rozumie przyczyny takiego zachowania.

Jak pokonać problem?

Na szczęście mamy wiele sposobów na mocną erekcję – warto z nich korzystać, aby móc w pełni cieszyć się bliskością oraz odbudować wiarę we własną męskość. Jednym z nich są suplementy diety, na przykład w pełni naturalny Zytax, łączący w sobie skuteczność oraz brak skutków ubocznych. Wystarczy tabletka zażyta na godzinę przed stosunkiem, aby cieszyć się silnym podnieceniem seksualnym, długą erekcją oraz mocnym orgazmem. Aby efekty były trwałe, zaleca się stosowanie dwóch tabletek dziennie. Kolejnym sposobem na w pełni satysfakcjonujące życie seksualne jest prowadzenie zdrowego stylu życia, wolnego od nadmiaru stresu oraz używek. Warto też zrzucić ewentualne dodatkowe kilogramy. Męska niemoc w sypialni to problem dotykający naprawdę wielu z nas, co nie znaczy, że mamy się godzić z takim stanem rzeczy. Warto zawalczyć o satysfakcjonujące życie seksualne – dla nas i naszej partnerki.

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Wojtek Ryś

  • tobiasz

    Wg mnie najczęstszą przyczyną problemów w sypialni jest głowa. Jak człowiek coś sobie wbije do głowy, jakieś lęki, to potem trudno sobie z tym poradzić. Ja tak miałem i trochę to trwało, zanim wybrałem się po pomoc do specjalisty. I rozwiązaniem okazała się zielona tableteczka maxigra go, po której szybko znikają moje problemy z erekcją. Do tego jest bardzo dyskretna, bo żuje się ją jak gumę, więc czuję się z tym bardzo komfortowo