JakiPrezent.pl Blog / Na chłodniejszy outdoor – North Face

Na chłodniejszy outdoor – North Face

My, zwolennicy sportów outdoorowych mamy przeważnie tylko jedno zmartwienie. Żeby pogoda była. Oczywiście nie zawsze da się ćwiczyć ze słońcem za plecami. Wraz z nadejściem jesieni warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przeciw uprzykrzającym życie warunkom atmosferycznym.

Do chodu, nordic-walkingu, czy na narty sugerowałbym North Face Primavera Triclimate. To sprytna kurtka z serii 3 w 1. Zewnętrzna kurtka membranowa i wpinana podpinka razem dają bardzo dobrą kurtkę zimową. Zaczynając od najlżejszej strony: zewnętrzna kurtka to membrana Gore-Tex. Wodoodporna, świetnie oddychająca. Podklejone szwy, wysoka garda, regulowany kaptur z usztywnianym daszkiem. Ściągacz u dołu, Velcro na mankietach i wentylacja przez kieszenie. Temperaturę zapewni nam natomiast kurtka Heatseeker o gramaturze 120. Czyli z tych umiarkowanie grzejących. Posiada specjalne mocowania, do podpięcia pod kurtkę.

Niezła marka, dobre wykończenie. Materiał, którego chyba nie trzeba reklamować. Warto się nią szczególnie teraz zainteresować, ponieważ jest na promocji.

Ile: 699zł

Na rower, czy przebieżki sugerowałbym North Face Valkyrie II. Tym razem mamy tu do czynienia z tradycyjnym Softshellem. Piszą, że jest to kurtka górska, ale idealnie nadaje się także w nizinne rejony. Materiałem wykończeniowym jest Polartec Windbloc. Całość podszyta mikropolarem, co zapewni jako-taką termikę. Nie o ciepło tu jednak chodzi – założeniem jest nieprzepuszczalność. I w tym sprawuje się znakomicie. Anatomicznie skrojona, o regulowanym kapturze z daszkiem. Do tego dwie wysokie kieszenie i znów Velcro na mankietach. Jakie jeszcze ma toto właściwości? Wydala nadmiary ciepła i wilgoci, chroni przed deszczem i wychłodzeniem od wiatru. Przede wszystkim wygodna. I też dostępna w fajnej cenie.

Ile: 419,90zł

Gdzie: obie w 8a.pl

O autorze Wszystkie posty

Filipmaczo

Filipmaczo

Słowom nieobcy, kontestator, nieskrępowany. Cyferki lubi, ale i emocji dotknąć potrafi. Osiadły, w ciągłym momentum próbuje ramy szarej rzeczywistości określić.