Naładuj swojego smartfona siłą oddechu

Maska AIRE jest koncepcyjnym urządzeniem służącym do ładowania baterii iPhone’a przy pomocy siły własnego oddechu!

Twórca João Paulo Lammoglia postanowił stworzyć urządzenie, maskę, którą wystarczy założyć na twarz i zwyczajnie oddychać. Wbudowane w niej małe turbiny w skuteczny sposób przekształcają siłę oddechu w energię elektryczną pozwalającą na naładowanie baterii telefonu.

"Konsumpcyjne tendencje w dzisiejszym uprzemysłowionym społeczeństwie sprawiają, że korzystanie z gadżetów jest coraz bardziej powszechne z konieczności lub z powodu hobby. Choć wiele z naszych gadżetów oferuje dużo korzyści, to jednak kosztem zużywania dużej ilość energii elektrycznej. W konsekwencji może to negatywnie odbić się na środowisku naturalnym, zwłaszcza jeśli energia wykorzystywana przez te urządzenia pochodzi ze źródeł nieodnawialnych”, João Paulo Lammoglia 

Gadżet mógłby okazać się bardzo przydatny podczas snu czy uprawiania sportów, jednak nie wiadomo czy kiedykolwiek zostanie on przeniesiony do masowej produkcji.

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Michał

Michał

Zadeklarowany wyznawca religii Jedi. W wolnych chwilach kolekcjonuje płyty nagrobne. Interesuje się sztuką późnego rokoko. Ma awersję do sportu od czasów, kiedy w dzieciństwie spadł z roweru bez siodełka. Mistrz zachodniej sztuki walki – Power Rangers, oraz wschodniej – Jewjitsu. Posiadał konto na Facebooku'u w czasach, kiedy wszyscy siedzieli jeszcze na Naszej Klasie.