Nokia C7

Total
0
Shares

Telefonów na rynku bez liku. Jak wybrać ten najlepszy, najbardziej nam pasujący, najodpowiedniejszy? Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie – do czego miałby nam służyć? Do dzwonienia i smsowania, czy może miałby jeszcze mieć WiFi, dobrą przeglądarkę, wygodny i duży wyświetlacz? Tak jak w pierwszym przypadku właściwy model nietrudno znaleźć, tak w drugim to już nie takie proste. Producenci telefonów, a w konsekwencji operatorzy co i rusz zalewają nas nowymi, wspaniałymi dotykowcami. Większość z nich to zwyczajny badziew. Czym się w takim razie sugerować? Proponuję zacząć od marki.

Nokia C7. Oceniając ją pod kątem danych producenta możemy odnieść wrażenie, że to całkiem niezły sprzęt. Bateria o pojemności 1200mAh, system operacyjny Symbian 3 generacji, aparat 8 Mpix. Potężny kombajn, zdawałoby się. Tymczasem nie jest tak różowo. Bateria faktycznie sporawa, ale dzwoniąc, słuchając muzyki (jack 3,5mm) i surfując po necie (WiFi 802.11b/g/n, HSDPA do 10,2 Mb/s, HSUPA do 2 Mb/s) wystarcza jej de facto na jakieś3 dni. Przy oszczędnym korzystaniu może nawet podziałać 5 dni. Pod koniec, kiedy jest już słaba, telefon przechodzi w tryb oszczędny, ograniczając się do funkcji podstawowych.

Aparat też mógłby być lepszy. Brak mu autofocusa, nie ma też zaślepki chroniącej przed uszkodzeniami. A Symbian? No jak to Symbian. Często się zacina, wersja S3 ma też swoje wady. Zaletą jego jest dużo działających na nim programów, no i można go bezpłatnie aktualizować. Irytować może też karta pamięci pod baterią, średnie spasowanie elementów, słaby dźwięk i tradycyjnie już kiepskie słuchawki.

Co na plus? Tego moim zdaniem dużo więcej. Wspomniany już Symbian i naprawdę ogrom programów na nim działających. Wyświetlacz AMOLED 3,5′ 16mln kolorów, rozdzielczość 640×360. Super działa, czuły, wszystko na nim widać. Plusem także możliwość nagrywania w HD (odtwarza niemal wszystkie popularne formaty video) i wyjście TV. Całość spakowana w całkiem niezłej jakości komponenty.

Tani nie jest, ale jak się dobrze poszpera (ostatnia promocja PLAY) to można go naprawdę korzystnie wyhaczyć.

Artykuły podobne

Personalizowana bajka dla dzieci

Jeśli chcecie sprawić nietuzinkowy prezent swojemu dziecku lub pragniecie  obdarować je czymś, co rozwinie jego wyobraźnię wybierzcie bajkę personalizowaną. W książkach personalizowanych, Twoje dziecko może być ich głównym bohaterem, a…
Zobacz więcej ...