Pomysły na niezwykłe wesele

Total
0
Shares

Nudna ceremonia ślubna i weselna impreza oparta na wykorzystywanych od pokoleń schematach powoli przechodzi do lamusa. Młodzi Państwo, coraz bardziej wymagający i kreatywni, szukają dla siebie nowych, ciekawych pomysłów na udaną imprezę weselną. 

Jakie rozwiązania są obecnie w modzie? Jakie oblicze przybiera organizacja wesel u progu XXI wieku?

Prawdziwym hitem w ostatnich latach okazały się wesela tematyczne. Pomysłowość młodych nie zna tu granic. Wśród licznych trendów najbardziej widoczne stają się fascynacje polskim folklorem oraz inspiracje okresem międzywojennym. Zarówno tradycje polskiej wsi, jak i moda na szalone lata dwudzieste świetnie radzą sobie jako motyw przewodni niebanalnej uroczystości weselnej. 
Moda na folklor to przede wszystkim fascynacja kolorowymi i barwnymi weselami góralskimi. Coraz częściej ślub i wesele odbywają się poza miejscem zamieszkania młodych. Małe wsie o typowo góralskim charakterze stają się zatem widownią wspaniałych ślubów, które dla mieszkańców wielkich miast są przeżyciem wyjątkowym. Drewniany kościółek, jazda do kościoła bryczką oraz obowiązkowa kapela góralska, a potem zabawa do rana w przytulnej karczmie. I tu znów oczywiście miejscowa kapela w roli głównej, zaś na stole ? najlepsze specjały regionalnej kuchni. 
Wesele ?na ludowo? nie musi jednak wcale oznaczać wyjazdu w góry. Wiele elementów folklorystycznych można wprowadzić również do uroczystości odbywającej się w mieście. Wystrój sali weselnej, odpowiednio ułożone menu ? to wszystko pozwala stworzyć wyjątkowy klimat. Czasem wystarczy niewiele, by osiągnąć taki efekt. Podłużne stoły pokryte lnianymi obrusami, dekoracje z ziół i polnych kwiatów, świece na stole oraz skoczna, ludowa muzyka ? to wszystko pozwala na zorganizowanie ludowego wesela nawet w wielkim mieście. 
Przeciwieństwem wesela nawiązującego do ludowych tradycji może być wesele w stylu industrialnym. Poprzemysłowe obiekty, które już dawno zainspirowały artystów, stają się obecnie dużą atrakcją dla Młodych Par. Impreza w starej fabryce lub w kopalni? Sesja zdjęciowa przy starej zajezdni tramwajowej? Dla wielu miłośników oryginalnych rozwiązań taki wybór oznacza udaną i niezapomnianą uroczystość. 
Wesele w stylu lat 20-tych chyba najmniej wymagającym ze wszystkich najmodniejszych wesel tematycznych. Tu wystarczającymi elementami są fryzury i stroje z epoki, które połączone z odpowiednim wystrojem sali gwarantują udaną zabawę, jakiej nie powstydziłyby się nawet pierwsze gwiazdy Hollywood. 

Artykuły podobne