Robert Janowski i jego nowa płyta „Osiemdziesiąte.pl” – czyli powrót do przeszłości

Robert Janowski niedawno wydał płytę zatytułowaną „Osiemdziesiąte.pl”,  będącą zbiorem wyjątkowych nagrań, interpretacji utworów, które w latach osiemdziesiątych szturmem zdobywały polskie radia.  Wówczas rodzimy rynek muzyczny obfitował w wiele znakomitych  zespołów, okres ten był bardzo znaczący dla polskiej muzyki popularnej.

Zawsze fascynowały mnie lata 80. w polskiej muzyce, wtedy w cudowny zupełnie sposób pojawiło się mnóstwo świetnych zespołów… Chodziło się na setki niepowtarzalnych koncertów i kupowało świetne płyty – tak o swoim najnowszym projekcie opowiada artysta. 

Robert Janowski - okładka płyty

Premiera jego piątego krążka miała miejsce 8 marca 2012 roku, wszystkie 12 zawartych w niej utworów zostało nagranych w nowej – symfonicznej aranżacji.

1. Ale w koło jest wesoło (Perfect)
2. Jezu, jak się cieszę (Klaus Mitffoch)
3. Kryzysowa narzeczona (Lady Pank)
4. Kocham cię kochanie moje (Maanam)
5. Do Ani (Kult)
6. Kiedy mnie już nie będzie (Seweryn Krajewski)
7. Au sza la la la (Shakin’ Dudi)
8. Jolka, Jolka pamiętasz (Budka Suflera)
9. Kochać inaczej (De Mono)
10. Iść w stronę słońca (Dwa Plus Jeden)
11. Nasze rendez-vous (Kombi)
12. Obudź się (Oddział Zamknięty)

Robert Janowski w czasach, kiedy występował jeszcze w musicalu Metro:
###NEWS_VIDEO_1### 

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Michał

Michał

Zadeklarowany wyznawca religii Jedi. W wolnych chwilach kolekcjonuje płyty nagrobne. Interesuje się sztuką późnego rokoko. Ma awersję do sportu od czasów, kiedy w dzieciństwie spadł z roweru bez siodełka. Mistrz zachodniej sztuki walki – Power Rangers, oraz wschodniej – Jewjitsu. Posiadał konto na Facebooku'u w czasach, kiedy wszyscy siedzieli jeszcze na Naszej Klasie.