Rodzicielskie WiFi dzięki USB

Kiedy kupujemy nowy sprzęt komputerowy raczej jasne jest, co zrobimy ze starym. Najczęściej ląduje u rodziców. Żeby mieli dostęp do internetu, żeby mogli sobie to i owo posprawdzać. Stary sprzęt stacjonarny  lub przenośny (laptop) najczęściej oferuje jeszcze archaiczne metody przesyłu danych – po kablu. Tymczasem nowy router kosztuje grosze i wygodnie dzieli sygnał na cały dom. Wystarczy dołożyć do tego odpowiednie odbiorniki. Polecam na USB, bo mogą być wypuszczone poza stanowisko pracy i dobrze sprawdzać się w przenośnych archaicznych laptopach.

Modecom MC-UN11C to taki mały, sprytny "pypeć". Po włożeniu do USB dostaniemy standard IEEE 802.11 n/g/b przy prędkości 150Mbps. Szyfruje WPA/WPA2, 64/128/256-bit WEP. Sterowniki pasują pod każdy system operacyjny, łącznie z MacOS, Linuxem i Windows 7. Niestety – dobrego zasięgu nie złapiemy, jeśli nie znajdziemy się blisko routera.

Ile: 31,70zł

TP-Link TL-WN722N ma identyczny standard i prędkość, jak powyższy. Specyfikacja podaje także częstotliwość 2,4 – 2,483 GHz, modulację: OFDM, CCK, 64-QAM, 16-QAM. Szyfrowanie w zakresie WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK 64/128 bit WEP. Do tego dwa tryby pracy: d-Hoc, Infrastructure. Najlepsze w nim jednak jest to, że port podłączony do kompa kablem USB możemy wyprowadzić daleko poza biurko. Tym sposobem sprzęt łapie WiFi w domku jednorodzinnym, po pokonaniu piętra i 2 ścian murowanych.

Ile: 43,05zł

Oba w: saturion.pl

                     

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Filipmaczo

Filipmaczo

Słowom nieobcy, kontestator, nieskrępowany. Cyferki lubi, ale i emocji dotknąć potrafi. Osiadły, w ciągłym momentum próbuje ramy szarej rzeczywistości określić.