„Roman Polański. Moje życie” wkrótce na ekranach polskich kin

Roman Polański to jeden z największych twórców światowego kina. Reżyser, scenarzysta, aktor i producent filmowy. Zdobywca Oscara, trzech Złotych Globów i trzech nagród Bafta. Dla wielu osób ze świata kina – legenda i wzór do naśladowania.

Jednak reżyser doświadczył w życiu wielu dramatycznych wydarzeń. Dzieciństwo spędził najpierw w getcie w Krakowie,  potem ukrywany przez chłopów, a następnie na ulicy. Kolejne dramatycznie wydarzenia przyszły po ślubie z amerykańską aktorką i modelką – Sharon Tate. Została ona zamordowana przez sektę Charlesa Mansona. Była w ósmym miesiącu ciąży. Roman Polański znany jest również ze skandalicznego gwałtu na 13-letniej wówczas dziewczynie.

Po wielu latach Polański zgodził się opowiedzieć swoją historię. Podczas 9-miesięcznego aresztu domowego w szwajcarskim kurorcie Gstaad, reżyser udzielił szczerego wywiadu. Świadomy, że w każdej chwili może nastąpić jego ekstradycja do Stanów Zjednoczonych, filmowiec korzystał jedynej, jak mu się wtedy wydawało, okazji rozliczenia się z przeszłością. Szczerą rozmowę Polańskiego z wieloletnim przyjacielem, zarejestrowały kamery.

Wywiad będzie można zobaczyć na ekranach kin już 18 maja. Oprócz rozmowy z Polańskim, zawiera on wiele niepublikowanych wcześniej materiałów z życia reżysera.

###NEWS_VIDEO_1###

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Karolina

Karolina

Uzależniona od muzyki, pozytywnych dźwięków djembe i tańca. Życie spędza na poznawaniu nowych języków, kultur i na podróżowaniu. Szczególnym uczuciem darzy kontynent afrykański, dlatego wykorzystuje każdą okazję, by się tam znaleźć oraz chętnie angażuje się w rozmaite akcje przybliżające Europejczykom ten obszar świat. Niedawno rozpoczęła swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi, na początek wybierając najwyższy na świecie most do skoków na bungee. Beznadziejnie uzależniona od czekolady.