„Sponsoring” Małgorzaty Szumowskiej polskim sukcesem na światowych festiwalach filmowych

Od jakiegoś czasu gazety i portale internetowe rozpisują się na temat najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej. Po filmach „Ono”, „Szczęśliwy człowiek” czy „33 sceny z życia” reżyserka siegnęła po temat taboo – sponsoring. 

Główna bohaterka filmu – Anna (w tej roli zdobywczyni Oscara – Juliette Binoche) otrzymuje zlecenie, by napisać artykuł do „Elle” o zjawisku prostytucji wśród paryskich studentek. Przy pracy pomagają jej dwie call girls – Francuzka Charlotte (nominowana do Cezara Anais Demoustier) i Polka Alicja (Joanna Kulig). Pierwsza wydaje się wrażliwa, zagubiona, wybierająca tę drogę, by nie powtórzyć nieszczęśliwego życia matki. Druga – beszczelna, traktująca prostytucję jako jedyny możliwy zarobek, podczas rozmowy odwraca role i stara się zgłębić psychikę i seksualność Anny. Choć dziennikarka zaczynała pisanie artykułu z pewnym dystansem, przekonana, że zjawisko to jej nie dotyczy, z czasem zaczyna zazdrościć dziewczynom, zauważa, że jest nieszczęśliwa z mężem, a jej życie nie potoczyło się tak, jak by tego chciała. 

W filmie, który w polskich kinach można zobaczyć od 17.02., oprócz Juliette Binoche, Anais Demoustier i Joanny Kulig, możemy podziwiać Krystynę Jandę i Andrzeja Chyrę. Obraz zyskuje uznaje na światowych festiwalach filmowych. Został sprzedany do dystrybucji w ponad 30 krajach, m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej czy Brazylii.

Nie pozostawajmy obojętni na polski sukces– zaprośmy drugą połówkę lub przyjaciółkę, kupmy bilety i biegnijmy do kina!

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Karolina

Karolina

Uzależniona od muzyki, pozytywnych dźwięków djembe i tańca. Życie spędza na poznawaniu nowych języków, kultur i na podróżowaniu. Szczególnym uczuciem darzy kontynent afrykański, dlatego wykorzystuje każdą okazję, by się tam znaleźć oraz chętnie angażuje się w rozmaite akcje przybliżające Europejczykom ten obszar świat. Niedawno rozpoczęła swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi, na początek wybierając najwyższy na świecie most do skoków na bungee. Beznadziejnie uzależniona od czekolady.