Szklane meandry na drewnianych stołach

Długo zastanawiałam się nad tym, jakie meble mogą zainspirować Was do urządzenia swojego domu w nowoczesnym stylu. Ja osobiście uwielbiam połączenie nowoczesnej ekstrawagancji z prostotą oraz surowym stylem. Buszując po różnorodnych stronach internetowych natknęłam się na meble, które wyglądają po prostu obłędnie. Gdyby nie ich wysoka cena, już dziś chciałabym zakupić je do swojego mieszkania. Niestety… ponad 5 tysięcy dolarów to trochę dużo. Cóż… przynajmniej można popatrzeć.

Greg Klassen Furniture

Źródło: gregklassen.blogspot.com

Greg Klassen (bo to jego projekty mnie właśnie urzekły) to amerykański stolarz z Waszyngtonu, który w swoich projektach wykorzystuje naturalne piękno drewna. Im bardziej powyginane, nierównomierne i surowe są płyty drewna, tym bardziej Klassen nie może doczekać się rozpoczęcia pracy. Artysta robi misternie zaprojektowane stoły i inne drewniane obiekty z osadzonymi w nich pięknymi rzekami i jeziorami. Zainspirowany otoczeniem Pacific Northwest, Klassen z kawałków zużytych drzew (często pozyskiwanych z placów budowy, lub z umierających drzew, które zaczęły gnić), naśladuje postrzępione brzegi różnych zbiorników wodnych. Kawałki drewna zakończone są kawałkami ręcznie ciętego szkła, które pojawia się w meandrach na środku stołów.

Greg Klassen Furniture

Źródło: gregklassen.blogspot.com

Greg Klassen potrafi łączyć ze sobą dwie części drewna za pomocą szkła. Unika jednak frezowania ich do regularnych i tradycyjnych kształtów – wykorzystuje ich nieregularne kontury by stworzyć meble oryginalne, nietuzinkowe i efektowne. Dobór płyt nie jest przypadkowy – ważne jest, by połączone ze sobą części tworzyły meandrującą wstęgę.

Greg Klassen Furniture

Źródło: gregklassen.blogspot.com

Krawędzie znajdujące się od wewnętrznej strony stołu są odpowiednio przycinane, tak by stanowiły podparcie dla tafli przyciemnianego na niebiesko szkła wypełniającego lukę między płytami. Ewentualne ubytki w płycie traktowane są w ten sam sposób, dzięki czemu uzyskany efekt przypomina małe stawy lub jeziora na drewnianej powierzchni.

Drobne nierówności i żłobienia są pozostawiane w swojej naturalnej postaci, co dodaje meblom jeszcze więcej charakteru i uroku.

Jeżeli Klassen natknie się na kłodę, która od wewnątrz jest zepsuta lub zgniła, oczyszcza ją wewnątrz, pozostawiając drewniany pierścień o nieregularnych kształtach, który także wykańcza przyciemnianym szkłem.

Greg Klassen Furniture

Źródło: gregklassen.blogspot.com

Do wszystkich swoich produktów Greg Klassen wykorzystuje drewno ze zniszczonych lub umierających już drzew, których niepowtarzalne i nieforemne kontury inspirują go do tworzenia mebli nie tylko pięknych, ale też funkcjonalnych. Inspiracje pochodzą z serwisu dawanda.com oraz sztuka-wnetrza.pl.

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Małgo

Małgo

Rozważna i romantyczna, czy odważna i nieprzewidywalna? Różnie z tym bywa… Jedno jest pewne – dziennikarka pełną parą z wykształcenia i powołania.
Ukończyłam studia dziennikarskie na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, pisywałam do lokalnych gazet, prowadziłam audycje radiowe. Ostatnimi czasy związałam się z telewizją, gdzie pracowałam jako prezenterka i redaktorka. Niedawno rozpoczęłam przygodę z własną firmą kosmetyczną, gdzie spełniam się jako kobieta, właścicielka, blogerka.
Uwielbiam wszelkie nowinki modowe, dobrą muzykę czy ciekawą książkę. Pasjonują mnie podróże, jazda konna oraz dobra zabawa. Mam dobry gust, potrafię z „niczego” wyczarować „coś” wyjątkowego i niepowtarzalnego. Od wakacji 2013 roku realizuję się jako szczęśliwa mężatka.
Mam nadzieję, że moje artykuły na jakiprezent.pl przyniosą Państwu wiele radości, a moje rady będą przydatne w codziennym życiu. Jestem z Wami, piszę dla Was i myślę o Was nieustannie.
MAŁGO