Upominek przekraczający schematy

Zegarek, płyta z muzyką ulubionego zespołu, najnowsza wersja bestsellerowego tabletu. To typowe rzeczy, o których myślimy, gdy nadchodzi święto naszego brata, męża czy chłopaka. Chcemy obdarować go wyjątkowym upominkiem, ale okazuje się, że trudno być oryginalnym. Jeśli zastanowimy się dłużej, dojdziemy do wniosku, że nasze pomysły wykorzystał wcześniej już inny członek rodziny lub obdarowywany zrobił sobie tę przyjemność i kupił wymarzony prezent.

Dlatego, jeśli chcemy być oryginalni, musimy wyjść poza schematy. Niech prezenty nie kojarzą się z rzeczą, którą możemy dać, ale będą wspomnieniami, przeżyciami, których obdarowany nigdy nie zapomni. Jeśli mowa o niesamowitych doznaniach, to w tej materii przodują, co raz popularniejsze, sporty ekstremalne. Jednak nie każdy chce i nie każdy może doświadczać czegoś równie skrajnego i karkołomnego. Dlatego warto pamiętać, że sporty ekstremalne to bardzo szerokie pojęcie. Uczestnicząc w nich, możemy zachować bezpieczeństwo i jednocześnie doświadczyć niecodziennych wrażeń, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Wszystko zależy od naszego wyboru.W pierwszej kolejności warto zainteresować się lotem paralotnią. Wybierając taki podarunek, z jednej strony nie musimy obawiać się, że bliski nam mężczyzna, przejdzie nad prezentem do porządku dziennego tak, jakby otrzymał kolejną, niechcianą parę skarpet czy rękawiczek. Z drugiej strony, poza żywymi wspomnieniami, dostarczą one naszemu bratu, mężowi czy chłopaki możliwość zachwycania się niecodziennymi widokami, a zapalony fotograf lub kamerzysta wykorzysta niepowtarzalną okazję do ich uwiecznienia. Po latach będzie z pewnością wspominał, jak dzięki nam doświadczył takich niezapomnianych stanów, jak unoszenie się w powietrze i lot. Być może złapie bakcyla i zwykły prezent – jednorazowy wypad na lot paralotnią– przerodzi się w prawdziwe hobby.Jeśli chcemy zrobić prawdziwą niespodziankę naszemu bratu, mężowi czy chłopakowi, pomyślmy o tym odpowiednio wcześniej, a przy tym nie bójmy się wykroczyć poza schematy. Jeśli chcemy okazać mu, że jest dla nas kimś szczególnym, czyny mogą powiedzieć więcej niż słowa.

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Joanna

Joanna

Z pasją wyszukuje ciekawe tematy, którymi dzieli się z czytelnikami. Uwielbia pisać o dawaniu, ta idea jest jej bliska, ale tematy z nutą bon chic, bon genre to jej ewidentna miłość. Kocha Francję za jej styl, pejzaże i kuchnię prowansalską. Chętnie wpada na francuskie strony i przybliża francuski punkt widzenia. Resetują ją domowe popołudnia i muzyka, a jak rusza w drogę, to tylko rowerem.