Sortuj wg:

strona:

12
  • ...najlepiej ręcznie wykonany drobiazg. Jeżeli czujesz się na siłach, możesz pokusić się o zrobienie go samodzielnie – Internet to kopalnia inspiracji i poradników, gdzie dowiesz się, jak krok po kroku wyczarować prawdziwe cuda. Może to być coś z biżuterii: kolczyki, zawieszka lub bransoletka. Bardzo modne są dodatki stworzone techniką sutaszu – z kolorowych sznurków układanych w najróżniejsze wzory, inspirowane modą orientalną. Jeżeli zamiast biżuterii wolisz podarować swojej artystce coś bardziej praktycznego, organizery na artykuły biurowe ozdobione subtelnym motywem (na przykład roślinnym lub folkowym) to szczególnie dobry prezent dla kobiety o duszy artysty z okazji awansu. Ręcznie malowana zastawa stołowa, filiżanki czy oryginalne ramki na zdjęcia również powinny się sprawdzić. Poszerzcie horyzonty Adresatka Twojego prezentu uwielbia robić zdjęcia? A może sama lepiej czuje się po drugiej stronie obiektywu? W obu przypadkach zafundowanie jej uczestnictwa w profesjonalnej sesji zdjęciowej lub kursu fotografowania pod okiem specjalisty okaże się strzałem w dziesiątkę. Kto wie, może odkryjesz w niej nową Joannę Krupę, a nawet Marcina Tyszkę ;) Jeżeli Twoja ukochana o duszy artysty interesuje się muzyką i tańcem, a jej aspiracje są nieco wyższe niż lista przebojów w jednej z komercyjnych stacji radiowych, możesz zaprosić ją na spektakl do opery lub teatru muzycznego. Być może już od dłuższego czasu o tym marzyła, ale wielkie premiery do tej pory mogła oglądać tylko za pośrednictwem telewizji czy internetu. To dobry moment, by spełnić jej marzenie! Sztuka to nie tylko muzyka i malarstwo – wiele dziedzin życia można już podnieść do tej rangi. Może warto więc zainwestować w coś niecodziennego i podarować jej weekend w winnicy albo szkolenie w profesjonalnej szkole baristów? Każda nowa umiejętność poszerza przecież horyzonty, a artyści to ludzie otwarci, chcący z każdym dniem lepiej poznawać świat. Miłym upominkiem mogą stać się akcesoria niezbędne do tworzenia – profesjonalne farby, lakiery, może zestaw do decoupage? Jeżeli adresatka Twojego prezentu woli jednak podziwiać piękne przedmioty, niż je tworzyć, ucieszy się z klimatycznej rzeźby lub obrazu, rzadko spotykanej płyty czy arcydzieła światowej literatury. Przy kupowaniu prezentu dla artystycznej duszy pamiętaj o estetycznym i pomysłowym opakowaniu. Adresatka powinna w ten sposób upewnić się, że jest przez Ciebie doceniana i kochana i że nikt inny nie może jej zastąpić. Oto, co o artystycznych duszach napisał Hans Christian Andersen: „...] ani nieśmiertelne imię artysty, ani splendor korony nie czynią człowieka szczęśliwym; [...] szczęście można znaleźć tam, gdzie ludzi zadowala drobiazg, bo kochają i są kochani”. Dobrze byłoby, gdyby takie właśnie motto przyświecało Ci przy wyborze prezentu dla bliskiej osoby.

Prezentomat: Pytanie brzmi co kupić dla Artystycznej Duszy

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Artystyczna dusza - znajdź inspiracje na prezent!

Każdy artysta jest wrażliwy, ciągle poszukuje czegoś nowego, chce w pełni poznać otaczający go świat... Wiele wymaga od siebie i od innych. Nie łatwo wybrać dla niego prezent, bo nie zadowoli się byle czym. Jeżeli jednak Twoja żona lub mama to osoba o artystycznej duszy, nie wpadaj w panikę! Na Blog znajdziesz wiele fascynujących inspiracji na upominek dla najbliższej osoby. Na urodziny lub imieniny możesz wybierać z szerokiej oferty ręcznie wykonanych kolczyków, zawieszek, bransoletek, pierścionków lub niezapomnianych przeżyć. Jeżeli szukasz prezentu z okazji upragnionego awansu, możesz wybrać coś z asortymentu niebanalnych akcesoriów biurowych. Z kolei na rocznicę ślubu lepiej podarować jej coś do domu – lustro w inspirowanej secesją ramie, porcelanowefiliżanki, ramki ze wspólnymi zdjęciami lub oryginalne figurki w nowoczesnej stylistyce. Cokolwiek wybierzesz, obdarowana na pewno doceni Twój osobisty wkład, jaki włożyłeś w ten prezent. Może się on przejawiać w wykonaniu samego upominku, pięknym opakowaniu, zgodności z jej zainteresowaniami lub po prostu szczerych życzeniach składanych podczas wręczania go. Pamiętaj, że dla kobiety o artystycznej duszy wartość emocjonalna jest szczególnie ważna.

Kształtem miłości piękno jest - pisał Cyprian Norwid. A zatem pokaż, że kochasz! Podaruj osobie z duszą artysty urzekający i olśniewający jej wnętrze prezent. Uzewnętrznij swoje uczucia, uszczęśliwiając bliską osobę. Obraz czy inne ozdoby domu dostarczą miłych doznań zmysłowi wzroku, a poza tym po prostu wzbogacą wystrój wnętrza mieszkania. Fotografia, film i inne rodzaje kultury i sztuki z pewnością okażą się trafionym prezentem. Proponujemy też prezenty duchowe, eleganckie, unikalne. Więcej inspiracji prezentowych znajdziesz na blogach Kobieta, Mężczyzna.