• ...i chronić dziecko podczas zabaw, a nie od nich odwodzić, jak również dobrze zastanowić się jakie dajemy zabawki przedszkolakowi na urodziny, Mikołaja czy gwiazdkę.

    Prezenty dla przedszkolaka powinny rozwijać jego wyobraźnię i zdolności manualne. Nie zdziw się zatem, jeśli droga i bardzo modna zabawka mu się nie spodoba. Chłopcy w tym okresie często wolą bawić się tanimi gadżetami, które pobudzają ich fantazje.

    Według nas i większości rodziców najlepszymi prezentami urodzinowymi dla chłopca w wieku przedszkolnym są zabawki edukacyjne. Proponujemy zatem abyście zaopatrzyli swego syna w grę ‘Wędkowanie’, niezwykłe klocki gwiazdki, szeroką gamę zabawek z drewna jak również kostkę edukacyjną. Prezenty dla dziecka powinny być dostosowane do jego wieku, dlatego urodzinowy pomysł na prezent dla chłopca w wieku do 6 lat powinien z każdym rokiem ewaluować. I tak jak trzylatkowi możecie podarować ciastolinę, to sześciolatkowi kupcie zestaw origami. Dzięki nim Wasze dziecko wyczaruje swój własny świat z bajki.

    Do łask przedszkolaków wracają również  zabawki ręcznie robione, latawce, misie szmacianki, zamki sklejone z zapałek, modele samolotów, drewniane szablony dinozaurów. Wspólne składanie modeli ojca z synem pomoże im zacieśnić więź i nabrać przedszkolakowi większego zaufania do rodzica.

Prezent: Pytanie brzmi co kupić chłopcu w wieku przedszkolnym

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Inspiracje prezentowe dla chłopca od 3 do 6 lat

Wybranie prezentu dla chłopca w wieku przedszkolnym na Boże Narodzenie lub inną uroczystą okazję, może przyprawić nie lada kłopotu dziadkom i dalszej rodzinie. W tym okresie każdy wiek rządzi się swoimi prawami. Postanowiliśmy zatem ułatwić Wam dokonanie wyboru i na łamach naszego serwisu, jakiprezent.pl, podzielić się naszymi propozycjami.

Chłopcom w wieku 3 lat proponujemy wybrać upominek z kategorii zabawek drewnianych. Pozwalają one na rozwijanie fantazji dziecka. Są to wszelkiego rodzaju klocki, zestawy konstrukcyjne, kolejki, zwierzątka, puzzle, instrumenty muzyczne. W tym wieku odpowiednim prezentem będzie również dwukołowy, drewniany rowerek biegowy, który nauczy Twoje dziecko utrzymywać równowagę.

Czterolatkowi, któremu chcemy pomóc rozwijać zdolności manualne warto podarować ser przeplatankę lub drewniany bucik do nauki zawiązywania sznurówek.

Pięciolatka

na pewno zainteresuje nauka gry na drewnianym banjo lub jazda na hulajnodze.

Sześcioletni chłopiec

czuje się już prawie dorosły. W delikatny i rozważny sposób pokaż mu więc, że bycie dzieckiem jest czymś wspaniałym. Jednocześnie zaproponuj mu prezent, który udowodni Twoje zaufanie do niego. Odpowiednim podarunkiem w tym przypadku będzie przygoda na linach czy kurs narciarstwa dla dzieci.

Zabawki - to słowo-klucz dla dzieci w wieku 3-6 lat. Zabawki, zabawki... ciągle o tym myślą i mówią. Chłopcy marzą o samochodach, pistoletach, zabawkach interaktywnych. Cieszą się jednak także, jeśli na urodziny, Boże Narodzenie, Dzień Dziecka lub inną okazję dostaną np. prezent kreatywny, który rozbudzi ich zainteresowania i wyobraźnię. W naszej wyszukiwarce znajdziesz niebanalne, oryginalne pomysły na prezent: zabawki nowoczesne, edukacyjne, bajkowe i wiele innych rodzajów dla różnych typów osobowości, m.in króla wyobraźni i żywego srebra.

Więcej inspiracji znajdziesz w kategorii: Prezenty dla Dzieci.