Sortuj wg:

strona:

12
  • ...i dostarczać im jak najwięcej radości. Święty Mikołaj ma być bowiem dobrym duchem, spełniającym marzenia i wnoszącym w życie naszych dzieci dużo magii i zabawy. Postarajmy się, aby nasze prezenty były choć namiastką oczekiwań milusińskich – niektóre z ich życzeń są po prosu niemożliwe fizycznie do zrealizowania.

    Prezenty dla chłopca i dziewczynki na Mikołajki

    Walka płci między dziewczynkami i chłopcami jest szczególnie zaostrzona w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wtedy płeć męska i żeńska zaczyna odkrywać różnice między sobą i staje się to czasem źródłem konfliktów. Nie powinniśmy jednak narzucać żadnemu z naszych dzieci zabawek, które są ściśle związane z ogólnie pojętymi wzorcami. Nie nastawiajmy się na to, że jeśli chcemy podarować prezent dziewczynce, to musi być to lalka, bądź naczynka, czy inne zabawki, które przygotują ją do roli perfekcyjnej pani domu. Jeśli małolata woli wspinać się po drzewach czy z zafascynowanie malującym się na buzi obserwuje samochody, nie bójmy się kupić jej piłki, czy resoraków. Może takie zabawki nie są typowo dziewczęce, ale nie ma nic złego w tym, by dziecko rozwijało swoje zainteresowania, nawet w dziedzinie nietypowej dla jej roli społecznej. Dzisiejsze czasy oferują rozwój na każdym poziomie, więc może naszej mało dziewczęcej kobietce pisana jest rola inżyniera, albo kierowcy rajdowego? To samo odnosi się do chłopców. Czasem rodzice drżą ze strachu, gdy ten zamiast urządzać wraz z kolegami wyścigi, woli bawić się z dziewczynkami w dom. Nie ma w tym absolutnie nic złego! Takie zabawy pozwalają rozwijać zachowania społeczne i wrażliwość. W przypadku małych dzieci zainteresowania i pasje zmieniają się bardzo szybko, nie powinniśmy ograniczać naszych dzieci w ramach ściśle określonych kategorii. Pozwólmy im rozwijać się na każdym pułapie. Zapewniamy państwa, że nic złego nie stanie się, jeśli podarujemy chłopcu lalkę, a dziewczynce piłkę nożną. Dzieci są ciekawe świata, pragną odkrywać go i poznawać w każdym aspekcie. Jako odpowiedzialni i mądrzy dorośli powinniśmy im to umożliwić, a odpowiednio dobrane prezenty mikołajkowe są ku temu znakomitą okazją.

    Słodkie prezenty na Mikołajki

    Jak świat światem, tak dzieci zawsze kochały słodycze. Nie zawsze pozwalamy im na spożywanie takiej ilości słodkich przekąsek, jaką by chciały. Wiemy, że to bardzo niezdrowe, że zęby się psują, a łakomczuchy, choć zadowolone, mogą skończyć z nadwagą i poważnymi problemami. Nic jednak się nie stanie, gdy dnia szóstego grudnia, pozwolimy dzieciom rozkoszować się smakiem słodkości. Słodkości do wyboru jest wiele – czekoladki, batoniki, praliny, ciasteczka i wiele, wiele innych. Wybierzmy więc takie, które nasze dziecko lubi najbardziej. By nie mieć wyrzutów sumienia, nie przesadzajmy jednak z ich ilością i miejmy oko na nasze pociechy, aby Mikołajki nie zakończyły się dla nich bólem brzucha. Kiedy chcemy, aby prezent był oryginalny, możemy wybrać czekoladowy smakołyk w kształcie na przykład żaglówki albo motoru. Alternatywą słodyczy, jeśli jesteśmy ich zacietrzewionymi przeciwnikami, mogą być owoce. Także są smaczne, a na pewno o wiele zdrowsze. Wybierając je jednak na prezent mikołajkowy, postarajmy się kupić te mniej typowe, z którymi dziecko nie ma do czynienia na co dzień. Jaka bowiem przyjemność w otrzymaniu jabłka, gdy takowe leżą w miseczce w kuchni przez cały rok? Postarajmy się, by słodki prezent był oryginalny i nietypowy, aby dziecko mogło z niego czerpać maksimum radości.

Prezent: Pytanie brzmi co kupić dziecku

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Fajne prezenty na mikołaja dla dzieci

Media lansują obecnie wizerunek pięknej, zadbanej kobiety. Na każdym kroku, nie tylko w telewizji, ale także w gazetach i na bilbordach można spotkać się ze zdjęciami atrakcyjnych i eleganckich kobiet. Nic więc dziwnego, że w naszej małej dziewczynce rodzi się potrzeba dbania o siebie i bycia modną. Gdy do czynienia mamy z taką właśnie małą damą, w mikołajkowym prezencie możemy podarować jej coś, co będzie jej dawało poczucie bycia zadbaną i „na topie”. Obecnie możemy kupić różne kosmetyki, o pięknych i typowo dziecięcych zapachach – na przykład gumy balonowej. Każda dziewczynka ucieszy się, otrzymując taki szampon, albo płyn do kąpieli. Posiadanie własnych kosmetyków z pewnością pozytywnie wpłynie na jej ego. Kosmetyki należy jednak wybierać takie, aby przystosowane były do wieku ich odbiorczyni – delikatne, hipoalergiczne i o przyjemnych zapachach. Na buteleczkach takich kosmetyków często znajdują się postacie z bajek. Zamiast kosmetyków, możemy zdecydować się na ubrania, które z pewnością ucieszą dziewczynkę, nie muszą być to zwyczajne jeansy, czy nudny sweterek. Jako mikołajkowy prezent znakomicie sprawdzi się strój księżniczki bądź wymyślny, różowy kapelusz z kwiatkami.

Chłopcy mają nieco inne priorytety niż dziewczynki. Ich nie interesuje raczej, jakim szamponem będą myć włosy, czy jakiego koloru koszulkę włożą do szkoły. Dlatego na Mikołajki lepiej jest obdarować ich czymś użytecznym, co przyniesie im mnóstwo zabawy i radości. Może ty być gra komputerowa, nowa piłka, albo klocki. Chłopcu możemy podarować także ciekawą „planszówkę”, rozwinie ona jego zdolności manualne, a ponadto okaże się wspaniałą zabawą dla całej rodziny. Wątpliwe jest, czy nasz mały mężczyzna ucieszy się, dostając od Świętego Mikołaja ubranie. Nie kupujmy raczej upominku tego typu, zdecydowanie lepsze są zabawki a nawet słodycze. Pamiętajmy, że chłopcy i dziewczynki w każdym wieku różnią się preferencjami i potrzebami.