Sortuj wg:

strona:

142
  • ...uważali, że nadając dziecku imię obdarzają je pewnymi, wybranymi przez nich cechami charakteru. Dlatego przykładano do tego wielką wagę. Wtedy również zmieniano imię wraz z rozwojem dziecka i wszystkimi zmianami zachodzącymi w jego życiu.

    Obecnie imię nadawane jest na stałe, a z jego zmianą wiąże się sporo problemów urzędowych. Łatwiej zmienić jest nazwisko. W Polsce dość często rodzice nadają swemu dziecku dwa imiona, tak aby uczcić jego dziadków, bądź osoby cenione przez rodzinę. Często również korzystają z kalendarza imion, tak aby było ono niezwykłe, dziecko się go nie wstydziło, pasowało do nazwiska i co najważniejsze, przypisane były do niego odpowiednie cechy osobowości.

    We współczesnych czasach częściej obchodzi się imieniny niż urodziny, szczególnie wśród osób dorosłych. Jest to wspaniała okazja, aby osobie, którą kochamy bądź podziwiamy podarować prezent. Imieninowy prezent, tak samo jak imię powinien pasować do charakteru danej osoby. Dlatego zarówno pomysł jak i życzenia wymagają przemyślenia i starannego wyboru. Polecamy zatem foto-prezenty, podarki z wyjątkowym grawerem, prezenty aktywne, biżuterię, sesje fotograficzne. Jeśli zależy Ci na niedrogim prezencie imieninowym proponujemy kosze z ulubionymi Jubilata kawami, winami i słodyczami.

Prezent: Pytanie brzmi co kupić na imieniny

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Imieniny to jedna z tych okazji kiedy chcemy w sposób szczególny obdarować bliską nam osobę. Po raz kolejny stajemy więc wobec dylematu co kupić. Postanowiliśmy zatem stworzyć dla Was krótki poradnik, co i komu podarować w prezencie imieninowym.

Odpowiednim prezentem dla mamy jak również teściowej będą praktyczne elementy dekoracyjne do domu, takie jak grawerowane pozytywki, posrebrzane przyprawniki, cukiernice czyświeczniki. Każda rodzicielka ucieszy się również z karnetu do kosmetyczki lub Spa.

Dziewczynie polecamy sprezentować wspólny czas we dwoje. Możecie zatem razem udać się na degustację win, czy kurs tańca. Jeśli wolisz coś tańszego, odpowiedni będzie jakiś drobiazg z biżuterii.

Prezent imieninowy dla Twojego chłopaka powinnaś wybrać z kategorii dla aktywnych. Na pewno ucieszy go lot balonem, trening średniowieczny czy jazda Subaru. Jeśli Twój chłopak sport woli oglądać w domu, siedząc na kanapie, sprezentuj mu śmieszny kufel do piwa lub sportową myszkę do komputera.

Imieninowy prezent dla przyjaciółki powinien pokazać jej jak bardzo cenisz Waszą przyjaźń. Na podarek wybierz zatem biżuterię, elegancką bieliznę, pachnące świeczki lub awangardowy wieszak.

Imieniny to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia, którego patronem jest święty lub błogosławiony z kalendarza chrześcijańskiego. W tym dniu tradycyjnie składa się życzenia solenizantowi, wręcza kwiaty lub prezenty. W Polsce używanych jest ponad 1600 różnych imion. Co na prezent dla solenizanta? Szukaj na stronie JakiPrezent.pl