Sortuj wg:

strona:

12
  • ...osób. Dzieci, które wcześniej chodziły do przedszkola szybciej się adaptują. Tym rodzicom, którzy sami, w domu postanowili wychować swoje pociechy zaleca się choć kilka razy w miesiącu pozostawienie dziecka samego pod opieką dziadków, cioci, wujka. Celem jest odzwyczajenie dziecka od ciągłej obecności przy nim rodziców. Proponujemy również zostawianie dzieci na placach zabaw. Dają one możliwość nauczenia dziecka zabawy w grupie, nawiązywania i radzenia sobie w kontaktach z rówieśnikami.
    Chcąc, aby dziecko nie czuło się pierwszego dnia obco w szkole, polecamy udać się ze swoją pociechą na jej dni otwarte, pokazać mu budynek, przedstawić nauczycieli. Być może jakiś kolega, bądź koleżanka dziecka, będzie razem z nim uczęszczać do klasy?
    Dziecko, które rozpoczyna swoją edukację powinno umieć sznurować buty, przebierać się, umieć liczyć przynajmniej do 20, znać litery, kolory itp. Zachęcamy zatem do kupowania dziecku, z okazji jego świąt, prezentów edukacyjnych, takich jak puzzle, ciastolina, zestawy zrób to sam, lornetki. Pomogą one wzbudzić w dziecku ciekawość do otaczającego go świata, jak również nauczyć koncentracji, poprawić koordynację psychoruchową i rozwinąć jego wyobraźnię. Książeczki edukacyjne pomogą natomiast odpowiedzieć dziecku na nurtujące je pytania, zwłaszcza na pytanie ‘dlaczego’.

Prezentomat: Pytanie brzmi co kupić na powrót do szkoły

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Upominki na powrót do szkoły

Jak zmotywować dziecko do nauki?
Kończą się wakacje, zbliża się rok szkolny. Koniec laby, grania w piłkę całymi dniami z kolegami lub w gry komputerowe do późnych godzin nocnych. Niedługo dzieci znów usłyszą szkolny dzwonek. Jak po dwóch  miesiącach wypoczynku i samych przyjemności ponownie zmotywować dziecko do nauki?
Motywacja do nauki szkolnej dzieli się na wewnętrzną i zewnętrzną. Dzieci z motywacją wewnętrzną do dalszej nauki zachęca pochwała i uznanie rodziców lub nauczycieli, podziw w oczach kolegów i koleżanek. Są to uczniowie, którzy posiadają bardzo dużą chęć poznawania świata i rozwijania swoich pasji. Dzieci z motywacją zewnętrzną potrzebują nagród rzeczowych. Ważne jest jednak, aby były to drobiazgi. Mogą być to zatem prezenty do szkoły, na przykład przybory szkolne z motywem ulubionej bajki lub zestawy ‘zrób to sam’, które naukę zamienią w zabawę. Przy kłopotach z chemią warto kupić ‘zestaw młodego chemika’ a przy kłopotach z geografią podświetlany globus bądź mapę podróży dziecka. Jeśli w ciągu roku szkolnego skończą się Ci pomysły na drobiazg, który mógłby pobudzić Twojego dziecko do nauki, zajrzyj na stronę serwisu jakiprezent.pl, przedstawimy Ci na niej kolejne motywatory uczniów. 

Jak osłodzić dzieciom i nastolatkom powrót co szkoły? Co kupić jako prezent? Przejdź do kategorii Artykuły piśmienne, Książki i czasopisma, a nawet Komputery i elektronika. Nowy komputer z pewnością przyda się w trakcie nauki. Szukaj także innych inspiracji na blogu: retro oraz Dzieci.