Kobiety lubią niezawodne samochody

Total
0
Shares

Przed zakupieniem samochodu kobiety zwykle wybierają odpowiedni model znacznie dłużej. Według niedawno przeprowadzonych przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia badań płeć piękna kupuje przede wszystkim niezawodne modele.

Niezawodność to gwarancja komfortowej jazdy i braku problemów w codziennej jeździe. Samochody nie są jednak idealne ? niektóre są mniej lub bardziej awaryjne, różnią się dodatkowo osiągami, funkcjonalnością i wielkością. Kobiety, według badań Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia, twardo stąpają po ziemi wtedy, gdy chcą zakupić pojazd dla siebie.

Brak awarii na pierwszym miejscu

Każdy, komu kiedykolwiek zepsuł się w trasie samochód, doskonale wie, że nie należy to do zbyt przyjemnych atrakcji. Właśnie dlatego kobiety chętnie wybierają te samochody, które są uznawane jako mało awaryjne. W podjęciu decyzji mogą pomóc popularne rankingi awaryjności prezentowane corocznie przez niemieckie, amerykańskie i angielskie instytucje, na przykład ADAC, TÜV i DEKRA. Dzięki nim można łatwo zobaczyć, które pojazdy w danych rocznikach oraz wariantach, są najmniej awaryjne. Oczywiście, nawet wtedy, gdy pojazd znajduje się na najwyższej pozycji list, nie oznacza to, że będzie on stuprocentowo pewny, ale przed podjęciem decyzji warto je prześledzić.

Funkcjonalny i duży, czyli kobiecy

Samochody lubiane przez kobiety to głównie duże modele, także SUV-y. Po pierwsze, są one znacznie bezpieczniejsze od małych pojazdów miejskich, po drugie ? są o wiele bardziej pojemne i można zmieścić do nich praktycznie wszystko, począwszy od wózka i rowerka dziecięcego, a skończywszy na bagażach, zakupach i całej rodzinie na wczasy. Dodatkowo płeć piękna bierze pod uwagę funkcjonalne rozwiązania, które poprawiają bezpieczeństwo, oszczędność i komfort jazdy.

Estetyka dopiero na dalszej pozycji

Stereotypowe wyobrażenia na temat wyborów kobiet, dotyczące zakupu samochodu o określonej estetyce, nie zostały potwierdzone przez przeprowadzone badania. Estetyka znalazła się dopiero na dalszej pozycji, ale nie jest całkowicie nieważna. Stylowe wykończenie wnętrza czy odpowiedni kolor to istotne elementy, niemniej niedecydujące przy zakupie samochodu.

Podsumowując, bezawaryjny samochód dla kobiety to najlepszy wybór ? niezawodne modele cieszą się największym powodzeniem, gdy chodzi o płeć piękną. Jeżeli liczy się bezpieczna i komfortowa jazda, warto poradzić się kobiety, jaki wybrałaby samochód!

Artykuły podobne