10 bukietów na Dzień Kobiet, którymi podbijesz jej serce

Total
0
Shares

Za 3 dni wspaniały Dzień Kobiet. Święto, które kobiety uwielbiają, przynajmniej z 3 powodów. Po pierwsze w pracy będzie coś miłego: bankiet, pizza, koperty, czekoladki itp. I nastąpi to w piątek lub poniedziałek, jako, ż 8 marca wypada w tym roku w niedzielę. Powód drugi: z okazji tego Dnia kobiety mają fory! Dostają rabaty w ulubionych sklepach i kawiarniach, nie dostają mandatu za przejście przez ulicę bez pasów (przypadek naszej koleżanki). I po trzecie: w domu będziesz czekał na nie Ty – mężu, chłopaku, bracie, tato – obdaruj je czymś miłym, by wiedziały jak cenne są Tobie Twoje kobiety. 

Jak to wyrazić, żeby zrozumiała każda z nich? Wyraź to kwiatami!

Jakie kwiaty dla kobiety?

Kwiaty dla dziewczyny

Świeże, lekkie, delikatne wiązanki dla dziewczyny bardziej przypominają naręcze kwiatów, czyli pozostają w konwencji bukietów, które zbieracie i układacie sami. Bez zbędnych ozdób i sztywnych konstrukcji. 

Frezje

Dla kobiety kreatywnej, żywobarwne frezje poprzeplatane pomarańczowymi różami, w których zanurzony jest kwiat lilii – jeszcze w pąku.

Fot. fuksjowy.blogspot.com

Tulipany

Dla kobiety zmysłowej, lubiącej wyraziste, mocne kolory – fioletowe tulipany.

Fot. twojekwiaty.pl

Kwiaty dla żony

Bukiety, dla kobiet, które obdarzasz miłością i namiętnością powinny to odzwierciedlać: miłość symbolizują róże, są ponadczasowe, ale ogromną stratą byłoby nie wykorzystać innych pięknych kwiatów, aby wyrazić płomienne uczucia: storczyki (orchidee), gerbery, lilie – im bardziej spektakularnie wyglądają w rozkwicie, tym lepiej nadają się do wiązanek dla osoby, z którą łączy nas intymna relacja.  

Róże i orchidee

Dla kobiety romantycznej bukiet z róży i orchidei. Co symbolizuje?  Delikatność, podziw, podkreślenie kobiecości.

Fot. okuchuf.kretingostraktoriai.lt

Gerbery

Dla kobiety subtelnej i delikatnej. Taka jak ona – delikatna, wiązanka z drobnych kwiatów gerbery i drobnych różyczek w pastelowych kolorach. 

e-kwiaty.pl

Róże

Dla kobiety lubiącej róże w wydaniu lekkim, romantycznym i naturalnym.

Fot. twojekwiaty.pl

Kwiaty dla mamy lub teściowej

Dla starszych wiekiem kobiet, jak mama czy teściowa odpowiednie będą bardziej tradycyjne wiązanki, ułożone w uporządkowane kompozycje.

Lilie 

Dla kobiety wymagającej i lubiącej piękne, drogie kwiaty w koszu wypełnionym świeżymi liliami i kwiatami eustomy.

Fot. kwiaciarniaolkusz.pl

Amarylis 

Dla kobiety poważnej eleganckiej, lubiącej rzadkie kwiaty. Kompozycja krwistoczerwoengo amarylisu i róż upleciona w bardziej tradycyjną, zdobioną wiązankę. 

Fot.flora-vita.pl

Anthurium 

Dla kobiety lubiącej naturalne, lekkie wiązanki. Kompozycja poprzeplatana źdźbłami trawy i ozdobnego tataraku.

Fot. mobilnekwiaty.pl

Irysy i słoneczniki

Rzadkie i oryginalne połączenie  irysyów i słonecznika zachwyca kontrastującymi barwami żółtym i niebieskim.

Kwiaty dla szefowej lub klientki

Kwiaty nazwijmy to biznesowe powinny wyglądać na profesjonalnie przygotowane bukiety, gustownie udekorowane i składające się z wyrafinowanych  

Fot. kwiatyonline.com.pl

Dla kobiety energicznej i kochającej wiosnę. Ten bukiet powie jej, że jej ulubiona pora roku właśnie przyszła. Wiosenna wiązanka z żonkili, pomarańczowych  róż i anemonów. 

Fot. kwiaciarniaolkusz.pl

Artykuły podobne

And the Oscar goes to…

Znasz kogoś, kto posiada talent aktorski? Kto jest świetnym komikiem, albo rewelacyjnie spisuje się w rolach dramatycznych? Kogoś, kto powinien nie tyle zostać nominowany do nagrody Akademii, ale też osobiście…
Zobacz więcej ...