10 pomysłów na walentynkową randkę

Total
0
Shares

Walentynki, czyli święto zakochanych przypadające corocznie na 14 lutego, zbliża się do nas wielkimi krokami. Nazwa święta pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Święto to konkuruje o miano tzw. święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub Sobótką, obchodzonym w nocy z dnia 21 na 22 czerwca.

Bez względu na pochodzenie święta zakochanych, najważniejsze jest to, aby walentynki były wyjątkowe, udane i niepowtarzalne. Dlatego pragnę przedstawić Wam kilka ciekawych pomysłów na walentynkową randkę.

ROMANTYCZNA KOLACJA

Pomimo, że wspólne gotowanie może być dla Was codzienną czynnością, podczas Walentynek możecie je znaczenie urozmaicić. Przygotujcie razem wyjątkowe dania i potrawy, takie jak owoce morza czy afrodyzjaki. Udekorujcie stół płonącymi świecami i nie zapominajcie o szampanie i romantycznej muzyce!

Romantyczna kolacja.

Romantyczna kolacja.

Źródło: secia.pinger.pl

EROTYCZNA GRA

Podczas walentynkowej nocy możecie zagrać w grę dla dorosłych. Erotyczna gra to doskonała zabawa dla par spragnionych erotycznych doznań. Jeśli czujesz, że ogień w sypialni nie jest już tak intensywny jak był kiedyś, jeśli pragniesz aby powrócił blask erotycznych uniesień wejdź w świat erotycznej gry i rozpal emocje na nowo. Walentynki są doskonałą okazją do rozbudzenia zmysłów!

Erotyczna gra.

Erotyczna gra.

Źródło: pcworld.pl

ZACHÓD SŁOŃCA

Jeśli obydwoje macie romantyczną osobowość możecie poczekać na zachód słońca i wspólnie przy kieliszku szampana poddać się romantycznym uniesieniom. Najlepiej zabierz swojego partnera w jakieś odludne miejsce, miej przygotowane kieliszki do szampana oraz ciepły koc. Nawet podczas mroźnej zimy taka randka np. w samochodzie będzie niezapomniana!

Zachód słońca.

Zachód słońca.

Źródło: pcworld.pl

EROTYCZNA SYPIALNIA

Zainwestuj w romantyczną pościel oraz piękne poduszki, przyciemnij okna zasłonami oraz włącz piękną muzykę. Udekoruj sypialnię kwiatami, najlepiej płatkami róż, na meblach oraz szafkach poukładaj palące się świeczki, a na stoliku postaw butelkę szampana. Sypialnia podczas Walentynek wcale nie musi być nudna!

Romantyczna sypialnia.

Romantyczna sypialnia.

Źródło: mojafirma.infor.pl

MOKRE WALENTYNKI

A co powiecie na wspólną kąpiel z bąbelkami? Jestem przekonana, że taka kąpiel w połączeniu z nastrojowym klimatem rozbudzi zmysły. Pamiętaj, żeby pousuwać z łazienki wszystkie niepotrzebne rzeczy, aby Wasza przestrzeń nie była niczym zmącona. Nie możesz także zapomnieć o zmysłowych żelach oraz oliwkach do kąpieli.

Kąpiel z bąbelkami.

Kąpiel z bąbelkami.

Źródło: emebel.pl

ROMANTYCZNE FILMY

Możecie także w Walentynki zrobić sobie nocny seans filmowy. Wypożycz najfajniejsze filmy romantyczne, kup przekąski oraz wino. Bardzo fajny pomysł na wzajemne odstresowanie się oraz nastrojenie przyjaznym klimatem kinowych produkcji.

Romantyczne filmy.

Romantyczne filmy.

Źródło: filmweb.pl

BODY SUSHI

A może zaproponuj swojemu partnerowi Body Sushi? Nic nie pobudzi zmysłów bardziej niż zjadanie posiłku z ciała partnerki. Ceremonia BODY SUSHI to najbardziej ekskluzywna forma serwowania sushi. Cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Jest ściśle związana z kulturą japońską i kultem kobiecego ciała, które w Kraju Kwitnącej Wiśni ma szczególne znaczenie. Niekoniecznie musi być to typowe japońskie sushi (chociaż jest możliwość kupienia zestawu do body sushi). Wersją alternatywną byłby na przykład słodki deser z owocami i bitą śmietaną!

Body Sushi.

Body Sushi.

Źródło: bodysushi.pl

MIŁOSNY DESER

Przygotuj dla ukochanej osobie smakowity deser. Słodycze kochają wszyscy, a co dopiero jeśli są one pięknie udekorowane w serduszka i kwiaty? Taki prezent walentynkowy doceni z pewnością każdy, a jak miłe może być wspólna degustacja słodkości?

Miłosny deser.

Miłosny deser.

Źródło: creativefusionsoap.blogspot.com

ŁYŻWY.

Walentynki możecie spędzić także na sportowo. Idealnym sportem dla par są łyżwy. Zabierz ukochaną osobę na lodowisko, a następnie na pyszną kolację w celu podgrzania atmosfery!

Łyżwy.

Łyżwy.

Źródło: gruper.pl

PODRÓŹ W NIEZNANE

Możesz także zainwestować w jednorazowy i spontaniczny wypad do innego miasta. Kup bilety i w ostatniej chwili zaproś ukochaną osobę w podróż w nieznane? Wybierz najbardziej romantyczne miasto, jakie przyjdzie Ci do głowy!

Podróż.

Podróż.

Źródło: podroze.onet.pl

Nie mogę doczekać się już Walentynek! A Wy?

Artykuły podobne