10 porad jak wybrać dobry prezent dla nauczyciela

Total
0
Shares

Teczka wypchana sprawdzonymi klasówkami i buty, na czubkach których osadziła się kreda ? po tym możemy poznać na ulicy nauczyciela. Zawsze zapracowany, troszczący się o podopiecznych, obchodzi swoje święto 14 października. To już za tydzień! Dzień Nauczyciela to świetna okazja, by okazać zaprzyjaźnionemu belfrowi wdzięczność za zaangażowanie i ? powiedzmy sobie szczerze ? anielską cierpliwość. Oto kilka porad dla tych, którzy szukają prezentu dla nauczyciela.

1. Niech prezent nie będzie zbyt drogi

Jeśli organizujecie klasową składkę, wysoka suma z pewnością przekroczy możliwości finansowe większości rodziców. Jeśli natomiast kupujemy prezent indywidualnie, ekskluzywny podarunek również zawstydzi pozostałą część klasy, jak i również samego nauczyciela ? przyjmowanie drogich prezentów od osób nie będących bliskimi, zazwyczaj jest krępujące.

2. Postaw na praktyczność

Zawód nauczyciela wymaga wiele czasu i poświęcenia. Jeśli szukasz podarunku dla osoby uczącej dzieci, nie ma sensu obciążać jej podarunkiem w postaci rośliny wymagającej specjalistycznej pielęgnacji. Postawmy na jakiś wdzięczny, a zarazem funkcjonalny drobiazg, np. stojak na długopisy lub eleganckie etui na okulary.

3. Nie powtarzaj się

Kwiaty i czekoladki to bezpieczny prezent, na który zdecyduje się 90% uczniów. Większość nauczycieli posiada w domu również wiele sztuk kubków od swoich podopiecznych. Jeśli szczególnie cenimy sobie danego nauczyciela, nawet jeśli po drodze mijamy kwiaciarnię, poświęćmy nieco czasu, by znaleźć upominek, którego jeszcze nie posiada.

4. Nie traktuj prezentu zbyt dosłownie

Nie zawsze nauczyciel języka polskiego ucieszy się ze słownika wyrazów obcych, a matematyk z nowego kalkulatora. Prawdopodobnie dostali już kilka podobnych egzemplarzy. Jeśli znamy dobrze naszego wychowawcę lub nauczyciel wspominał kiedyś o swoich zainteresowaniach, wykorzystajmy to. Może pan od matematyki po lekcjach, by oderwać się od ułamków, gra w rockowej kapeli, a polonistka jest entuzjastką zumby.

5. Personalny upominek

Najbardziej cieszą podarunki stworzone z myślą o konkretnej osobie. Aby sprawić swojemu nauczycielowi prawdziwą radość, podarujmy mu spersonalizowany upominek, np. wieczne pióro z wygrawerowanym imieniem (zobacz ten artykuł ). Zawsze mile widziane są prezenty, które wymagają od nas osobistego wkładu np. doniczka, na której namalowana została dedykacja lub starannie wykonana laurka. pamiętajmy, że bukiet z ulubionych kwiatów to także prezent o znamionach osobistych.

Kwiaty dla nauczycielki

Fo. info.edziecko.pl

6. Ku pamięci

Chociaż niektórzy nie posądziliby prowadzących lekcje o taki sentymentalizm, nauczyciele naprawdę przyzwyczają się do swoich uczniów. Dlatego też warto zastanowić się nad podarunkiem, który stanowiłby piękną pamiątkę. Jeśli podarujemy wychowawcy duże zdjęcie klasowe oprawione w ramę, ilekroć spojrzy na uśmiechnięte buzie swoich urwisów, zrobi mu się miło.

7. Z odrobiną humoru

Chociaż ta wiadomość wywoła wątpliwości u wielu uczniów, tak to prawda, nauczyciele również posiadają poczucie humoru. Podarunki, jak certyfikat dla Najlepszego Nauczyciela, czy koszulka z zabawnym napisem z pewnością wywołają uśmiech na zatroskanej twarzy naszego belfra.

8. Wykaż się kreatywnością

Wybierając wyjątkowy prezent musimy wykazać się kreatywnością. Każdego nauczyciela rozczuli ułożony przez klasę wierszyk lub zaśpiewana autorska piosenka. Jeśli natomiast zastanawiamy się nad kupnem podarunku, również wymyślmy jakieś nietypowe rozwiązanie. Nauczyciel dostał setki kubków, ale może nie posiada kubka termicznego ? ten przyda mu się szczególnie wtedy, gdy na przerwie nie zdąży wypić swojej ulubionej kawy.

9. Nie rzeczy, ale czyny

Czasem bardziej niż prezenty cieszą drobne przysługi. Jeśli znajomy nauczyciel zastrzegł sobie, że nie chce dostawać żadnych upominków, najlepszym podarunkiem od klasy będzie grzeczne zachowanie uczniów. Rodzice również mogliby przejąć inicjatywę i np. pomóc wychowawcy w organizacji szkolnej Wigilii lub zgłosić się na ochotnika jako opiekun na wycieczce. Gdy nauczyciel nie będzie musiał robić łapanki na każdym zebraniu rodziców, z pewnością będzie miał spokojniejszą głowę.

Wdzięczny prezent dla nauczycielki

10. Czego unikać

Skoro udzieliliśmy kilku rad na temat prezentów dla nauczyciela, pod koniec wypada wspomnieć także o tym, jakich prezentów nie należy wręczać. Pamiętajmy o tym, że ucznia i nauczyciela zawsze dzieli pewien dystans. Nawet jeśli mają świetny kontakt, a samego belfra wyróżnia duże poczucie humoru, podarunek powinien pozostawać w granicach dobrego smaku i wyrażać szacunek. Absolutnie nie decydujmy się na upominki jak alkohol, droga biżuteria lub zbyt osobiste drobiazgi typu perfumy.

Artykuły podobne

Czekolada Jedyna

    Nastawienie na retro w modzie nasila się coraz bardziej. Zamiast wybiegać w przyszłość wielu młodych woli patrzyć w przeszłość, przeglądać stare albumy i szafy przodków w postaci inspiracji.…
Zobacz więcej ...

Herbata w kulce

Zwinięta w kulkę herbata, która pod wpływem gorącej wody rozkwita niczym najprawdziwszy kwiat skąpany w pierwszych promieniach porannego słońca. Toteż najlepiej serwować ją w szklanym imbryczku, by móc od początku…
Zobacz więcej ...