18 prostych sposobów na oszczędzanie pieniędzy

Total
0
Shares
 1. Jeśli możesz, to wybieraj częściej pranie w chłodniejszej wodzie i oszczędzaj w ten sposób do 300 zł rocznie.
 2. Usypiaj lub hibernuj swój komputer, a zachowasz od 125 do 375 zł rocznie.Podłączaj urządzenia elektroniczne do listwy zasilającej, dzięki czemu będziesz mógł z łatwością wyłączyć wszystkie jednocześnie.
 3. Odsłaniaj żaluzje w słoneczne zimowe dni  – światło słoneczne znacząco podniesie temperaturę w mieszkaniu.
 4. Zasłaniaj je na noc, dzięki czemu zachowasz ciepło w domu.Zadbaj o to, by opony Twojego samochodu były prawidłowo napompowane. Testy na Toyocie wykazały, że wydajność paliwa spada w sytuacji, gdy opony są słabo napompowane.
 5. Sprawdź, czy nie otrzymasz rabatu na zakup energooszczędnych urządzeń.
 6. Obniż temperaturę ogrzewania przed przyjściem gości o jeden lub dwa stopnie . W domu pełnym ludzi ciepło generowane jest przez ich ciała.
 7. Używaj diod elektroluminescencyjnych LED, które działają dłużej. Jeśli sam ogrzewasz w domu wodę, obniż  jej temperaturę do takiej, którą rzeczywiście wykorzystujesz, często niepotrzebnie ogrzewamy wodę do wrzątku by potem i tak przy użyciu ochładzać ją zimną .Zaoszczędzisz w ten sposób energię.
 8. Uszczelnij stare okna i drzwi. To najlepszy sposób, by obniżyć koszty ogrzewania od 15% do 30%.
 9. Kontroluj oświetlenie na zewnątrz domu za pomocą regulatorów czasowych, by mieć pewność, że są one wyłączone w ciągu dnia. Zainstaluj światło na fotokomórkę by włączało się tylko podczas ruchu.
 10. W łazience zainstaluj natrysk o dużej wydajności, co pozwoli zaoszczędzić zużycie gorącej wody do 50%.
 11. Unowocześnij  ubikację. Nowoczesne spłuczki pozwalają oszczędzać ponad 15000l wody rocznie!
 12. Odprowadzaj wodę ze zbiornika bojlera kilka razy w roku, by usunąć osad, co zwiększy wydajność urządzenia.
 13. Przenieś termostat z dala od okien i drzwi, a by przeciągi nie powodowały niepotrzebnej pracy systemu grzewczego. Zamykaj okna gdy odkręcasz kaloryfer,
 14. Pamiętaj o izolacji budynku. Szacuje się, że 80% starych budynków ma słabą izolację. Jeżeli jest ona wykonana prawidłowo, zaoszczędzisz nawet 10% na rachunkach za ogrzewanie.
 15. Rozważnie wybieraj zasięg ogrzewania w domu. Przenośny piecyk jest dobrym rozwiązaniem, by oszczędzić pieniądze, tylko wtedy, gdy ogrzewasz małe pomieszczenie, a resztę decydujesz się pozostawić resztę mieszkania chłodną.
 16. Jeśli nie znasz się na optymalizacji zużycia energii, wezwij fachowca, który oceni gdzie marnujesz energię i pieniądze.
Artykuły podobne

Otul się satyną

Subtelna koszulka do spania MIRAN uwodzi nieprzemijającym pięknem satyny i spowijających ramiona haftów. Dostępna jest w dwóch kolorach ? pudrowym różu bądź czekoladowym brązie. Doskonale podkreśli wszystkie twoje wdzięki. Delikatna…
Zobacz więcej ...

Serce Swarovskiego

Coś dla wybranki i jeden z prezentów z cyklu: “O mój Boże, co mam jej kupić”. Dobrą biżuterię lubi każda kobieta. Każda kobieta lubi być też nią obdarowywana. Opisywany tu…
Zobacz więcej ...

Wygraj bestsellery Wydawnictwa Znak

Dla tych, którzy wciąż szukają prezentów mamy konkurs, w którym do wygrania są nowości książkowe Wydawnictwa Znak.Wygraj je dla najbliższych! Zadanie konkursowe: 1. Wejdź w zakładkę konkursu na naszym Fanpage’u http://www.facebook.com/iprezenty?ref=ts …
Zobacz więcej ...