5 komedii na jesienno-zimowe wieczory

Total
0
Shares

Promienie słońca coraz krócej rozświetlają naszą jesienną rzeczywistość, a "wieczorna" szarość trwająca już prawie od godziny 15-tej powoduje ospałość i wyżyma z nas resztki kumulowanej przez lato energii. Jednym ze sposobów walki z jesienną chandrą jest regularne dostarczanie organizmowi endorfin, popularnie nazywanych "hormonami szczęścia". A czy istnieje prostszy sposób na produkcję hormonów szczęścia, niż szczery śmiech przy dobrej komedii oglądanej w jesienny wieczór?

###NEWS_VIDEO_1###

1. "Listy do Julii"

Listy do Julii

Źródło: www.rose-of-spring.blogspot.com

Prawdopodobnie nie ma takiej miary jesiennego zniechęcenia, której nie byłyby w stanie zwalczyć odpowiednia doza słonecznej Italii i rozkwitająca na ekranie piękna, młoda miłość. Taką dawkę dobrego nastroju z pewnością dostarcza komedia romantyczna Gary’ego Winnicka "Listy do Julii". Opowiada ona historię młodej Amerykanki spędzającej wakacje w mieście najbardziej znanej w historii pary kochanków – Romea i Julii, w Weronie. Przez swoje niecodzienne odkrycie, Amerykanka angażuje się w misję ponownego złączenia dwóch zakochanych w sobie przed laty ludzi, poddając się jednocześnie lekcji o pięknie bezkresnej i nieskończonej miłości. Nie zdradzając zbyt wielu szczegółów odsyłam do zwiastunu (na początku) i samego filmu.

2. "Listy do M."

Listy do M.

Źródło: www.filmweb.pl

Określane polskim odpowiednikiem znanej i uwielbianej zagranicznej produkcji pod tytułem "To właśnie miłość", "Listy do M." są nie tylko dowodem na to, że Polak (a przynajmniej polski aktor, bo reżyser Mitja Okorn pochodzi ze Słowenii) też potrafi, ale również doskonałą komedią wprowadzającą nas powoli w świateczny klimat. Komedia, bez zbyt nachalnej tkliwości, opowiada o grupce bohaterów, którzy powiązani zawodowo, lub rodzinnie, decydują się w ten magiczny, świąteczny czas posłuchać głosu serca i odkryć różne wcielenia miłości.

3. "Mamma Mia!"

Mamma Mia!

Źródło: www.gogreece.about.com

Absolutnie obowiązkowa pozycja dla fanów muzyki ponadczasowego zespołu ABBA, która poderwie do tańca nawet w najbardziej ospały jesienny wieczór. Historia młodej dziewczyny szykującej się do powiedzenia "tak" na ślubnym kobiercu i próbującej rozwiązać tajemnicę samotnie wychowującej jej matki w celu ustalenia, który z trzech potencjalnych ojców poprowadzi ją do ołtarza. Całość ubrana w greckie słońce, taniec i porywającą muzykę – czego chcieć więcej w chłodny i ponury jesienny wieczór?

4. Wakacje Jasia Fasoli

 Wakacje Jasia Fasoli

Źródło: www.allmoviephoto.com

Klasyka kina familijnego – Jaś Fasola i jego kolejne perypetie z pewnością umilą i rozjaśnią jesienny wieczór tobie i twojej rodzinie. Postać kreowaną przez słynnego brytyjskiego aktora i komika Rowana Atkinsona obserwujemy tym razem przy próbie nakręcenia filmu podczas Festiwalu filmowego w Cannes na południu Francji. Jego próby porozumienia się z Francuzami doprowadzą cię do łez, a zapierający dech w piersiach francuski krajobraz przywoła wspomnienia z niejednych wakacyjnych wojaży.

###NEWS_VIDEO_2###

5. Kac Vegas w Bangkoku

Kac Vegas w Bagkoku

Źródło: www.megawarez.eu

Kontynuacja kinowego hitu "Kac Vegas", który podbił serca milionów widzów na całym świecie, zabierze cię w podróż do egzotycznej Tajlandii. Znani nam już z pierwszej części bohaterowie broniąc się przed powieleniem błędów z Las Vegas szykują się do statecznego ślubu (i wieczoru kawalerskiego) jednego z paczki – Stu. Jednak zgodnie z naszymi oczekiwaniami, lądują w coraz to gorszych tarapatach. Film pełen przezabawnych zwrotów akcji i humorystycznych dialogów zapewni fantastyczną rozrywkę dla każdego zmęczonego jesienną monotonnością.

Artykuły podobne