5 kuchennych drobiazgów, bez których się nie obędziesz

Total
0
Shares

Najbardziej ekskluzywne sklepy ze sprzętami gospodarstwa domowego i kolorowe magazyny ogłaszają wszem i wobec, że najlepszą deklaracją prawdziwej miłości jest podarowanie komuś naczynia firmy Zepter. I bardzo możliwe, że tak właśnie jest. Aczkolwiek prawdą jest również to, że większości z nas nie stać nawet na najtańsze produkty z katalogu tego producenta. Rozglądałam się dzisiaj po swojej kuchni i zdałam sobie sprawę z tego, jak wiele z moich niezbędnych kuchennych narzędzi – tych, których używam bez przerwy zarówno do gotowania, jak i pieczenia – kosztuje w przystępnych granicach 100 zł. Oto akcesoria kuchenne, idealne na prezent dla każdej osoby stawiającej pierwsze kroki na drodze do stania się kulinarnym wirtuozem, przedstawione w kolejności od najtańszego do najdroższego:

1. Drewniana łyżka/łopatka

Ile: 2,50 zł

Gdzie: http://mgural.pl/

Założę się, że masz właśnie przed oczami następujący obrazek: swoją dziewczynę/mamę/przyjaciółkę, albo swojego chłopaka/tatę/przyjaciela odpakowującego ten prezent z widoczną rezygnacją i zniesmaczeniem, ale drewniana łopatka, to naprawdę jedna z rzeczy, których absolutnie nie może zabraknąć w żadnej w kuchni. Wystarczy wyobrazić sobie czyszczenie patelni, do której przez moment naszej nieuwagi przywarł niedzielny schabowy, podsmażanie cebulki na złocisty kolor bez przypalania, czy też przyrządzanie perfekcyjnego risotto. Wszystko to wydaje o wiele bardziej skomplikowane, jeżeli nie mamy w zanadrzu tego taniego, a jednocześnie tak fantastycznie wielozadaniowego przyrządu.

2. Termometr do mięsa

Każdy początkujący kucharz wie, że taki termometr przypięty do fartucha to podstawa. Jest jak kieszonkowy kalkulator dla mięsnych maniaków, którym zależy na tym, by nikogo nie otruć niedopieczonymi indykami, pieczeniami, itd. Obecnie na tynku dostępne są zaawansowane elektroniczne termometry, które mierzą temperaturę w przeciągu kilku sekund. (np. Elektroniczny termometr kuchenny SCALA marki Gefu za 89,90zł dostępny na stronie: http://www.galerialimonka.pl/), ale podstawowe modele (ze strony: http://www.szlem.pl/) można dostać za mniej niż 10 zł i będą one równie dobrze służyły szefowi kuchni.

3. Łopatka do smażenia

Co: Łopatka do smażenia Sanelli

Ile: 90,22 zł

Gdzie: http://gastropuls.pl/

Taka łopatka jest idealnym pomysłem na prezent, zdecydowanym ‘must-have’ zwłaszcza dla wielbicieli smażonych ryb. Pozwala na obrócenie na drugą stronę nawet najcieńszych i najdelikatniejszych filetów, nie naruszając przy tym struktury panierki. Można jej z powodzeniem używać również przy pieczeniu ciasteczek, czy opiekaniu ziemniaków w mundurkach. Najważniejszymi kryteriami, krótymi powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniej łopatki są: elastyczność i stosunkowo ostra krawędź.

4. Młynek do kawy

Nawet jeżeli osoba, którą chcesz nim obdarować nie pija kawy, to niech nie zwiedzie cię nazwa tego drobiazgu. Młynek do kawy nadaje się idealnie do mielenia przypraw w ziarenkach. Nie tylko wydobywa najbardziej wyrazisty aromat danej przyprawy, ale też pozwala na znaczną oszczędność, gdyż zazwyczaj mielone przyprawy są średnio o 75% droższe od niezmielonych.

Co: DeLonghi KG 40

Ile: 119 zł

Gdzie: http://www.euro.com.pl/

5. Waga kuchenna

Jeżeli zamierzasz kupić prezent oddanemu szefowi kuchni, a nie ogranicza cię za bardzo skromny budżet, to pomyśl o dokładnej elektronicznej wadze kuchennej. Na pewno zostanie doceniona przez miłośników zarówno tradycyjnej, polskiej kuchni, jak i bardziej egzotycznej, azjatyckiej, a także wszelkich innych, które opierają się na bardzo precyzyjnie wymierzanych proporcjach składników.

Co: Kuchenna waga elektroniczna z misą Jamie Oliver

Ile: 275 zł

Gdzie: http://www.stylowazastawa.pl/

Artykuły podobne