8 kultowych seriali z lat 90-tych

Total
0
Shares

To były czasy! Wpatrzeni w ekran telewizora z zafascynowaniem oglądaliśmy amerykańskie produkcje telewizyjne, które do naszej szarej, polskiej rzeczywistości wprowadzały powiew świeżości i fascynacji USA. Całymi rodzinami zasiadaliśmy przed TV, by śledzić koleje losów naszych ulubionych bohaterów seriali. I choć wielu z nich dziś w wspominamy z ironicznym uśmiechem, to właśnie te produkcje zasługują na miano kultowych. Oto przegląd najbardziej popularnych seriali w latach 90-tych.

Dynastia

Fot. film.interia.pl

?Dynastia? to jeden z najbardziej lubianych seriali lat 90-tych. Co niedzielę przyciągał przed telewizory całe rodziny. A co poniedziałek w pracy i szkole nie mówiło się o niczym innym niż o losach serialowej rodziny Carringtonów. Saga bardzo bogatej rodziny, ich perypetie życiowe, przygody, a przede wszystkim intrygi przykuwały uwagę i wzbudzały lawinę komentarzy. Skromna i sympatyczna Krystle, rozdarty Blake oraz niebezpieczna Alexis stali się postaciami ikonicznymi tamtego okresu, a ich losy z rozrzewnieniem wspominamy do dziś.

Słoneczny patrol

Fot.wyszlo.com

Wciąż pamiętacie tę melodię? Widzicie Davida Hasselhoff’a biegnącego po plaży? A może raczej Pamelę Anderson w obcisłym, czerwonym kostiumie kąpielowym? Przygody ekipy ratowników Loa Angeles wzbudzały wielkie emocje. Piękne kobiety, przystojny, wysportowani mężczyźni, fantastyczne plaże i ciekawa fabuła odcinków pozwala nam poczuć powiew wielkiego świata we własnym domu.

Doktor Quinn

Fot. imgarcade.com

Sympatyczna pani doktor, która postanowiła otworzyć własną praktykę lekarską w niewielkim miasteczku na Dzikim Zachodzie to jedna z ulubionych postaci serialowych wszech czasów. Walka z chorobami, stereotypami na temat roli kobiety w tamtych czasach oraz zwyczajnymi przeciwnościami losu, ułożyła się w zgrabną opowieść o miłości, życiu rodzinnym oraz chęci niesienia pomocy. Jeden z najlepszych rodzinnych seriali telewizyjnych z nutką westernu w tle.

Beverly Hills

Fot. retroland.com

Paczka bogatych nastolatków z Beverly Hills w Los Angeles to absolutnie ikoniczne postacie serialowe wszech czasów! Ten serial dla młodzieży z lat 90-tych był i nadal jest inspiracją dla wielu kolejnych tego typu produkcji. Pierwsze miłości, imprezy, eksperymenty z alkoholem i narkotykami, przyjaźnie i flirty były śledzone z wypiekami na twarzach, nie tylko przez młodzież w wieku dorastania.

Doogie Howser, lekarz medycyny

Fot. hatak.pl

Jeden z pierwszych seriali medycznych. Wyjątkowy, bo głównym i tytułowym bohaterem był szesnastoletni geniusz. Oprócz klasycznych szpitalnych perypetii chirurga w miejscowym szpitalu, możemy śledzić również jego losy jako normalnego nastolatka z wszystkimi problemami charakterystycznymi dla tego okresu. Wszystko to było opisywane przez nastolatka w jego elektronicznym dzienniku (odpowiedniku dzisiejszego bloga!).

Cudowne lata

Fot. swiatseriali.pl

Pamiętacie uroczą rodzinkę Arnoldów? Typową amerykańską rodzinkę z lat 60-tych? Na pierwszy plan wysuwa się ich syn Kevin, któremu towarzyszymy przez kilka lat w okresie dorastania. Perypetie domowe, rodzinne, szkolne, przyjaźnie oraz pierwsze miłości. Przez pryzmat chłopca obserwujemy, jak kolejne, cudowne lata słodkiego dzieciństwa mijają, pozostawiając po sobie miłe wspomnienia.

Przyjaciele

<przyjaciele> źródło: film.onet.pl

Nie sposób nie wspomnieć o kultowym serialu ?Przyjaciele?, obrazującym losu sześciorga przyjaciół z Nowego Jorku. O popularności tego serialu nie trzeba nikogo przekonywać, o czym najlepiej świadczy 10 zrealizowanych serii! Każdy bohater nowojorskiej paczki jest inny i każdy jest nieco szalony, dzięki czemu nigdy nie jest nudno, a zabawne przygodny ?Przyjaciół? z nutką sentymentu wielu wspomina do dziś.

Seks w wielkim mieście

Fot. swiatseriali.pl

Hitowy serial, który doczekał się również dwóch kontynuacji w postaci filmów pełnometrażowych. Przygody czterech przyjaciółek z Nowego Jorku, które poszukują szczęścia w miłości…i seksie. Na pierwszy plan wysuwa się główna bohaterka ? Carrie Brashaw ? pisarka i felietonistka, która spisuje przygody swoje oraz swoich przyjaciółek w zabawnej, ale i refleksyjnej formie. Serial zyskał grono wiernych fanek na całym świecie, a jego główna bohaterka miano postaci ikonicznej nie tylko jako świetna aktorka, ale i ikona mody.

Artykuły podobne