Top 10 najmodniejszych wakacyjnych kierunków 2013

Total
0
Shares

Nadchodzi lipiec i przed nami dwa długie miesiące wakacyjnych wojaży. Gdzie planujecie jechać w tym roku? Dla wytrawnych podróżników, którzy znudzili się już last minute w kurortach Grecji, Turcji, Tunezji czy Hiszpanii prezentujemy najbardziej pożądane wakacyjne kierunki. Jeśli marzycie o tym, by wyjechać w jakieś piękne miejsce, w którym niekoniecznie wszyscy z Waszego otoczenia już byli, ten post jest dla Was.

1. Soczi

Soczi znamy z ekranizacji Anny Kareniny, w rolę której wcieliła się Keira Knightley. Coraz więcej słyszymy o tym czarnomorskim kurorcie, który był wakacyjną metą wszystkich możnych ZSRR. Osławiony w latach komunizmu, potem nieco zapomniany, teraz ożywa, by na nowo oczarować turystów swym splendorem (i liczbami )podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku. Soczi nadmorski kurort

2. Azory

Azory to łańcuch portugalskich wysp wulkanicznych, z pewnością zasługują na miejsce na mapie najpiękniejszych celów turystycznych. Archipelag składa się z blisko ze sobą sąsiadujących wysp, z których każda oferuje inny pejzaż. Dla poszukiwaczy oderwania o d codziennego zgiełku, tęskniących za ciepłym piaskiem, słońcem i błękitem morza to miejsce nie do pominięcia. Co oferują Azory? Delfiny, pulsujące wulkany, zmienne zjawiska przyrody ? okraszone pysznym jedzeniem i dobrym winem.

Wakacja na Azorach

3. Korea Południowa

Kraj Psy i kolebka osławionego na Youtube Gangam Style – w 2012 roku tańczył go niemalże cały świat. Zatem dlaczego by się tam nie wybrać? Stolica Korei Południowej ? Seul to dobry początek objazdowej wycieczki po półwyspie. Kraj ten, który kojarzy się bardziej z ogromnym przemysłem i dużą urbanizacją znany jest także z wycieczek na łonie natury i aktywności na świeżym powietrzu. Można wynająć rower i przebyć 18 kilometrową wycieczkę między innymi wzdłuż granicy z Koreą Północną.

Kolebka Gangam Style, Korea Pd

4. Alaska

Ten największy ze stanów USA jest ponownie w modzie, chętnie wybierany przez studentów, którzy na wakacje udają się do pracy w Stanach, dlatego, że dzięki swojemu oddaleniu i bogactwu złoż naturalnych (ropa), poziom życia i zarobki są tam wyższe niż w reszcie Stanów. Alaska to Kraina górzysta i czynna wulkanicznie, prawdziwy raj dla miłośników pieszych wycieczek i dzikich krajobrazów. Jest to także raj dla mięsożerców. Je się tam i serwuje mięso łosi, reniferów, fok, morsów czy ptaków, podjada suszone przekąski , a do sosów dodaje się jagody i borówki. Za europejski odpowiednik Alaski można uznać Islandię, zatem nie koniecznie trzeba szykować lot na drugi koniec świata.

Alaska

5. Kolumbia

Zadziwi was ten kraj, bo dawno już przestał być krajem niebezpiecznym i słynącym z przemytu narkotyków. Kolumbia ma jedne z najwyższych wskaźników wzrostu na świecie, kwitnie w niej chrześcijaństwo, w ogromnym tempie nadrabia lata chaosu i rządów mafii. Turystycznie wpisuje się w walory Ameryki Południowej, czyli zachwyci piękną i różnorodną naturą (ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników różnorodności natury ), wulkanami, pięknymi plażami i królową Amazonią.

Kolumiba, potęga Ameryki Południowej

6. Egipt

Mimo zawirowań politycznych i spadku wskaźników turystycznych to wciąż jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na wakacyjny odpoczynek. Ogromne bogactwo historyczne, kolebka cywilizacyjna, ogrom wiedzy o początkach człowieka sprawia, że oprócz błogiego lenistwa na gorących plażach, ambitni turyści będą rozkoszować się także poszerzaniem horyzontów i podziwem dla niewyobrażalnych budowli liczących tysiące lat.

Egipt- kraj plaż i strarożytnej historii

7. Birma

Rozwój Azji wschodniej stał się przyczynkiem odwiedzania różnych zakątków tego kontynentu przez turystów w Europy i Ameryki. Dlaczego warto ? Bo to drugie, po Indonezji, największe państwo regionu Azji Południowo-Wschodniej, skrajnie różne od naszej kultury, ma najpiękniejsze krajobrazy, zabytki sięgające powstaniem Średniowiecza. To odkrywamy, że nasza kultura i architektura to w zasadzie młodsze siostry cywilizacji azjatyckiej. Pędząca ku demokracji i wolności Birma zawdzięcza swoją ewolucję opozycjonistce Aung San Suu Kyi , która po wyborach w 2012 roku pracuje ze swym rządem nad jego niepodległością i otwarciem tego kraju na świat.

Birma - azjatycki tygrys turystyczny

8. Australia

Kraj pustyni, rajskich plaż, surferów, przerażających krokodyli i pobrzmiewających dźwięków kultury Aborygenów. Warto wybrać się z odpoczynek do świetnie rozwiniętych miast Australii jak Sydney, Canberra, Melbourne ? to prawdziwa gratka dla zjadaczy kultury. Początki teatrów sięgają tam czasów gdy Australia była brytyjską kolonią karną, a pierwszymi aktorami i założycielami teatru ? jej więźniowie.

Australia, kraj surferów i Aborygenów

9. Kostaryka

1. Kostaryka to w rzeczy samej prawdziwie rajskie miejsce na wakacje. Jak wzrokiem sięgnąć piaszczyste plaże Oceanu Spokojnego, archipelag Karaibów i lasy tropikalne. ? ternu Kostaryki jest pod ochroną, stąd też niesamowite wrażenie, że jest się naprawdę poza zasięgiem.

Kostaryka, turystyczny raj Ameryki Środkowej

2. 10. Sarajewo

Propozycja dla tych, którzy z wakacji lubią wracać bogatsi o nowe spojrzenie i cenią sobie oglądać dziejącą się historię na własne oczy. Sarajevo to piękne, wielokulturowe miasto, gdzie po dziś dzień widać ślady wojny domowej toczącej się tam w latach 1992-1995. Konflikt był najbardziej krwawym wydarzeniem po II wojnie światowej, na cześć ofiar powstał utwór Miss Sarajevo, który Lucciano Pavarotti wykonał wraz z Bono. Spotkacie tam nietypowe meczety, w sąsiedztwie starych kościołów i synagog. Warto poczuć klimat suków, czyli tradycyjnych arabskich targowisk lub odwiedzić Stadion Olimpijskich, Sarajevo było ich gospodarzem zimą 1984 roku.

Sarajewo - kosmopolityczna perła Bałkanów.

Artykuły podobne