ABC dobrego snu. Wybieramy pościel

Total
0
Shares

Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz ? czy stare przysłowie przekłada się na jakość życia?

Tłumaczenie starego porzekadła oznacza, że mamy wpływ na to jak potoczy się nasz los, w dosłownym wyjaśnieniu tej maksymy można zauważyć, że pościel jest niezwykle istotna w wygodzie i komforcie naszego odpoczynku, który odpowiada za zachowanie równowagi każdego organizmu. Wybór pościeli może stać się nie lada wyzwaniem, gdyż jakość, ilość i rodzaj oferowanych pościeli przyprawia o zawrót głowy. W zależności od potrzeb użytkownika wyróżniamy następujące rodzaje materiałów: atłas, kora, bawełna, wełna, satyna.

Pościel atłasowa ? to rzecz niezwykle ekskluzywna, którą często dostają w prezencie młode pary, jako że symbolizuje jedność małżonków. Pościel ta idealnie sprawdza się w upalne dni, gdyż otulając się nią ma się odczucie delikatnego chłodu. Jej połysk natomiast sprawia wrażenie luksusu i wygląda bardzo estetycznie. Nie jest to jednak dobra opcja dla miłośników kotów, które pazurami mogą zmechacić tkaninę i jej wygląd stanie się tandetny.

pościel z kory ? najbardziej przydatne rozwiązanie, nie wymaga prasowania i dzięki temu stanowi bardzo praktyczną stronę użytkowania. Szczególnie polecana dla dzieci, gdyż łatwo się ją czyści, jest miła w dotyku i nie uczula. Niska cena to kolejny atut pościeli z kory.

Pościel bawełniana ? jest delikatna i ciepła, szczególnie ceniona w chłodniejsze dni.  Bogactwo wzorów i kolorów to mocna strona takiego wyboru.ościel wełniana ? najdroższa i najbardziej ceniona opcja wśród bielizny pościelowej na rynku. Właściwości zdrowotne: antyalergiczne i antyreumatyczne stanowią o jej popularności.

Pościel satynowa ? podobnie jak atłasowa jest połyskliwa i wygląda bardzo ekskluzywnie. Sypialnia udekorowana tą pościelą wygląda estetycznie i bogato.

Wybierając pościel do domu kierujemy się wygodą, komfortem użytkowania i wyglądem. Podobnymi kryteriami powinni kierować się właściciele hoteli i pensjonatów. Pościel hotelowa ma sprawiać wrażenie splendoru i przepychu, aby goście mogli wypocząć w komfortowych warunkach.

Artykuły podobne

Klocki magnetyczne. Jakie wybrać?

Obudź w swoim dziecku małego konstruktora. Niezbędne do tego będą klocki magnetyczne. W Polsce najpopularniejszych jest 4 producentów klocków magnetycznych: Geomag, Magnetix, Supermag, Magnastix. Wszystkie te klocki są bardzo podobne.…
Zobacz więcej ...