Akademia Pana Kleksa. Książki, filmy, audiobooki, muzyka dla naszych pociech

Total
0
Shares

W Polsce nie ma chyba nikogo, kto by nie znał powieści "Akademia Pana Kleksa". Autorem tej niezwykle barwnej i ciekawej książki jest Jan Brzechwa. Napisana w 1946 roku do dzisiaj fascynuje najmłodsze pokolenia. Wielu z nas zna tę opowieść także z świetnej ekranizacji Krzysztofa Gradowskiego w której główną rolę Ambrożego Kleksa zagrał Piotr Fronczewski
Piotr Fronczewski jako Pan Kleks
Opowiada ona historię dwunastoletniego chłopca imieniem Adaś Niezgódka. Zostaje on umieszczony w tytułowej Akademii wraz z innymi chłopcami. Poznaje tam Pana Ambrożego Kleksa, niezwykłego opiekuna i nauczyciela. W Akademii uczy się w bardzo nietypowy sposób wielu ciekawych rzeczy. Panu Kleksowi towarzyszy Mateusz – gadający szpak, który zanim rzucono na niego tajemnicze zaklęcie był również chłopcem. 
Adaś Niezgódka i Pan Kleks
Jeżeli w Waszej rodzinie są dzieci, które nigdy nie słyszały o Panu Kleksie to zachęcam do pomocy w nadrobieniu zaległości. 

Poniżej przestawiam kilka pozycji, które na pewno świetnie sprawdzą się jako prezent dla naszych pociech z okazji urodzin czy zbliżającego się dnia dziecka. 

Książka autorstwa Jana Brzechwy
Akademia Pana Kleksa - ksiażka autorstwa Jana BrzechwyKoszt: 37.71zł

Audiobook czytany przez Piotra Fronczewskiego
Akademia Pana Kleksa - audiobookKoszt: 25.90zł 

Zestaw filmów na DVD
Akademia Pana Kleksa - wydanie na DVDKoszt: 81.33zł

Płyta CD z najlepszymi utworami z filmu
Najlepsze piosenki Pana KleksaKoszt: 22.14zł

Artykuły podobne