W internecie można znaleźć odpowiedź na prawie każde pytanie. Wujek Google podpowie, kiedy narodził się wszechświat, ile mrówek zamieszkuje przeciętne mrowisko i gdzie najlepiej pójść na obiad w centrum Warszawy, by było smacznie, zdrowo i nie drogo.
Kolejnym popularnym dostawcą wiedzy z różnych dziedzin jest Wikipedia. Serwis ma swoich zagorzałych zwolenników i równą im liczbę przeciwników. Artykuły tej encyklopedii redagować może każdy, dlatego ich jakość nie zawsze idzie w parze z obszernością tekstu 😉 Jednak niewątpliwym plusem Wiki jest dostępność poszczególnych artykułów w kilku językach obcych. To się czasem przydaje, zwłaszcza, gdy mamy opowiedzieć znajomemu obcokrajowcowi o Janie Kochanowskim. Wówczas serwis pozwala zagłębić się nie tylko w biografię autora (w danym języku obcym), ale też podaje przydatne linki do jego dzieł, ich tłumaczeń oraz wielu szerokich kontekstów. Wszystko pięknie ładnie, tylko apeluję do studentów Akademii Medycznej, by ucząc się do egzaminów pomijali jednak to źródło wiedzy… To samo tyczy się farmaceutów.
Pozostaje jednak wiele bardziej błahych kwestii, które nas nurtują, a których rozwiązania szukamy na stronach www. Jak przygotować idealne ciasto do pizzy? Jak przedłużyć żywot ciętych kwiatów, by dłużej stały w wazonie? Jak naprawić zamek błyskawiczny? Jak ćwiczyć mięśnie grzbietu? Jak zrobić dobrą ściągę? ? pytań w naszej głowie kłębią się miliony. Na szczęście powstała strona www.spryciarze.pl, która niesie odpowiedzi na szereg kwestii z wielu dziedzin dot. edukacji, majsterkowania, kulinariów, obsługi telefonu komórkowego, sportu, muzyki czy zagadnień związanych z utrzymaniem domu i pielęgnacją ogrodu. Strona zawiera filmiki instruktażowe, które w postaci króciutkich wykładów analizują dane zagadnienie i co najważniejsze pokazują sam etap jego wykonania i realizacji.
A czy Ty już wiesz, jak skutecznie zapamiętać imiona nowo poznanych osób?
Nie? Zapraszam zatem na www.spryciarze.pl