Bezawaryjna jazda, czyli idealny samochód dla kobiety

Total
0
Shares

Bezawaryjna jazda, czyli idealny samochód dla kobiety

Wiele kobiet przy poszukiwaniu najlepszego samochodu dla siebie wskazuje na modele niezawodne i komfortowe. Gdy zamierza się kupić auto, które nie będzie trudne w eksploatacji, warto wziąć pod uwagę corocznie publikowane raporty awaryjności.

DEKRA, TÜV czy ADAC to najbardziej rozpoznawalne rankingi samochodów używanych, które również przydają się osobom zamierzającym zakupić nowy pojazd. Teraz przy wyborze odpowiedniego modelu samochodu dla siebie polega na nich coraz więcej Polaków. Raporty tych niemieckich instytucji obrazują rzeczywisty stan techniczny serwisowanych samochodów, ale jeżeli przyjrzeć się im bliżej, ich dane wcale się ze sobą nie pokrywają. Czy poszukiwania bezawaryjnego samochodu z drugiej ręki są zatem z góry skazane na porażkę?

Jak odczytywać wyniki raportów?

DEKRA i TÜV to raporty bazujące na przeglądach okresowych, ale nie biorą one pod uwagę wszystkich podzespołów, dlatego publikowane przez nie dane nie zawsze zgadzają się z rzeczywistym stanem technicznym pojazdów. Natomiast raport ADAC jest z kolei przygotowywany wspólnie z firmą zajmującą się pomocą drogową i prezentuje te samochody, które są najbardziej i najmniej niezawodne w trasie.

Raporty dodatkowo różnią się podziałem. W przypadku TÜV określa się wiek samochodu, natomiast DEKRA szereguje najlepsze pojazdy względem klasy i liczby przejechanych kilometrów. To oczywiście daje rozbieżne wyniki, dlatego przy przeglądaniu rankingów trzeba pamiętać o tym, że nie warto bazować tylko na jednym, ale zapoznać się przynajmniej z kilkoma.

Skąd dodatkowo czerpać informacje?

Raporty same w sobie nie powinny również stanowić jedynego źródła wiedzy, na bazie którego podejmie się decyzję. Analogicznie jak w przypadku innych produktów warto poszukać opinii na temat wybranych z góry modeli samochodów w internecie. Dużo pomocnych porad czeka zwłaszcza na forach internetowych, na których można otrzymać także odpowiedzi na temat tego, jaki bezawaryjny samochód dla kobiety będzie najlepszy. Nieocenionym źródłem informacji są także znajomi, rodzina czy zaufany mechanik. Dopiero z takim przygotowaniem można podjąć ostateczną i prawidłową decyzję co do zakupu samochodu.

Artykuły podobne