6 prezentów, których nie dajemy z okazji rocznicy ślubu

Rocznica ślubu jest okazją do tego, aby podziękować żonie/mężowi za to, że po prostu są. Tego dnia zazwyczaj obdarowujemy się prezentami i drobnymi upominkami. Zdarza się, że małżonkowie wymyślają naprawdę interesujące scenariusze, aby w wyjątkowy sposób uczcić kolejny rok spędzony razem. Są jednak takie prezenty, których bezpieczniej byłoby unikać. Tak po prostu dla bezpieczeństwa i spokoju sumienia. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking prezentów z okazji rocznicy ślubu, których lepiej nie kupować swojej drugiej połówce.

1. Zegarek

Mimo, że zegarek jest pięknym prezentem, na wszelki wypadek nie kupuj go jednak mężowi z okazji rocznicy ślubu. A dlaczego? Pamiętajmy, że podstawową funkcją zegarka jest odliczanie czasu. W książkach dotyczących symboliki prezentów możemy przeczytać, że prezent w postaci zegarka może odmierzyć czas, który pozostał nam do końca znajomości, a nawet i do śmierci obdarowanego. Podarowanie zegarka ukochanej bądź ukochanemu może zwiastować nadchodzący niebawem koniec związku. Niezbyt korzystna symbolika prawda?

Zegarek

Źródło: zegarekmeski.pl

2. Portfel

Czy wiecie, że wręczanie portfela zwiastuje obdarowanej osobie biedę i nieszczęście. Aby zabezpieczyć się przed tym przesądem najlepiej jest włożyć do niego symboliczny grosz lub łuskę karpia z wigilijnej wieczerzy. To zagwarantuje Twojej drugiej połówce, że nie zabraknie jej pieniążków. Jeśli już decydujemy się na obdarowanie żony lub męża portfelem, zadbajmy to, aby nie był w kolorze czarnym.

Portfel

Źródło: gala24.pl

3. Perły

Perły choć piękne, podobno przynoszą nieszczęście. Lepiej na rocznicę ślubu wystrzegać się od pereł, być może żona zna symbolikę pereł. W każdym razie lepiej nie ryzykować.

Perły

Źródło: yes.pl

4. Broszka

Rocznica ślubu nie jest dobrym momentem na podarowanie żonie broszki. Unikajmy też każdej innej ozdoby, która kłuje. Podobno takie przedmioty mogą spowodować cierpienie w związku, a nawet rozstanie. By odczarować przedmiot, należy ukłuć się w palec prezentem, który przeznaczyliśmy dla naszej ukochanej.

Broszka

Źródło: okazje.pl

5. Książka

Dobra, poczciwa książka także może być ryzykownym prezentem. Dlaczego? Jej podarowanie może zwiastować nawet kryzys w związku. I wcale nie chodzi tu o kryzys polegający na tym, że Twoja żona bez reszty odda się lekturze książki, jaką od Ciebie otrzymała. Jednak jest sposób na odczarowanie książki! Aby wróżba się nie sprawdziła darujący podczas dawania książki powinien wypowiedzieć słowa: „Pożyczam ci na wieczne nieoddanie”.

Kasiążki

Źródło: molka-recenzje.blog.onet.pl

6. Rękawiczki

Jak śpiewała Joanna Zagdańska – „Nie podzielisz na dwa, no bo jak…”. Mowa oczywiście o rękawiczkach. Kobieta i mężczyzna tworzą jedną całość, podobnie jak para rękawiczek. Jednak rękawiczki kryją w sobie pewną tajemnicę. Taki prezent wróży nadchodzące konflikty. By odwrócić przeznaczenie osoba obdarowana powinna koniecznie dać coś na wymianę, ale nie mogą to być pieniądze.

Rękawice

Źródło: verostilo.com

Generalnie z okazji rocznicy ślubu jak i też wielu innych okazji nie powinno się dawać także pewnych grup prezentowych:

– prezenty sugerujące istnienie problemu – to wszelkiego rodzaju kremy przeciwzmarszczkowe, bielizna wyszczuplająca czy żele antycellulitowe. W ten sposób damy do zrozumienia żonie/mężowi, że jest coś na rzeczy. Może to spowodować poważny kryzys w związku i koszmarne niezadowolenie.

– prezenty zachęcające do nielubianych czynności – jeśli Twój mąż nie cierpi sprzątać, a Ty obdarujesz go wyjątkowym i cudownym mopem, możemy Ci zagwarantować, że popsujesz mu takim prezentem nastrój na długie miesiące.

– prezenty do niczego – pod tą enigmatyczna nazwą kryją się wszelkiego rodzaju bibeloty. Słoniki, figurki porcelanowe, pozytywki, świeczniki – nie mamy co z tym zrobić. Tego typu prezenty mogą być dosyć kłopotliwe.

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Małgo

Małgo

Rozważna i romantyczna, czy odważna i nieprzewidywalna? Różnie z tym bywa… Jedno jest pewne – dziennikarka pełną parą z wykształcenia i powołania.
Ukończyłam studia dziennikarskie na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, pisywałam do lokalnych gazet, prowadziłam audycje radiowe. Ostatnimi czasy związałam się z telewizją, gdzie pracowałam jako prezenterka i redaktorka. Niedawno rozpoczęłam przygodę z własną firmą kosmetyczną, gdzie spełniam się jako kobieta, właścicielka, blogerka.
Uwielbiam wszelkie nowinki modowe, dobrą muzykę czy ciekawą książkę. Pasjonują mnie podróże, jazda konna oraz dobra zabawa. Mam dobry gust, potrafię z „niczego” wyczarować „coś” wyjątkowego i niepowtarzalnego. Od wakacji 2013 roku realizuję się jako szczęśliwa mężatka.
Mam nadzieję, że moje artykuły na jakiprezent.pl przyniosą Państwu wiele radości, a moje rady będą przydatne w codziennym życiu. Jestem z Wami, piszę dla Was i myślę o Was nieustannie.
MAŁGO

  • Regina Donarska

    Znajac swojego meza ,wiem,ze uwielbie zegarki-wlasnie widzialam te jakby z silikonu o swietnych ksztaltach ,ale gdzie jest opis ,cena? Sa prostokatne.