JakiPrezent.pl Blog / Co przywieźć z Francji?

Co przywieźć z Francji?

z Francji

Wracając do domu z Francji nie zapomnij o zakupieniu małej pamiątki, która będzie ci przypominać mile spędzony tam czas. Wybór jest niemały.

Co można przywieźć z Francji przede wszystkim?

Począwszy od win, serów, skończywszy na oryginalnych kosmetykach i ubraniach, które w sezonie wiosenno-letnim można kupić po obniżonych cenach.

Coś z Francji dla miłośników perfum

Miłośnicy dobrych perfum, powinni pamiętać, że Francja nie należy do najtańszych państw. Jednak z całą pewnością flakonik oryginalnych perfum będzie wspaniałym prezentem dla bliskiej ci osoby.

z Francji

Coś z Francji dla miłośników mody

Jeśli wybierasz się na zakupy do stolicy światowej mody to wstąp do Galerii La Fayette – najsłynniejszego luksusowego centrum handlowego Paryża. Zostało ono założone w 1893 roku, a mieści się na rogu ulic La Fayette i de la Chaussee – d’Antin. Obecnie liczy ono dziesięć pięter.

Coś regionalnego z Francji

Będąc na bulwarach sekwańskich nie sposób przejść obojętnie obok sprzedawanych obrazków, przedstawiających Paryż o różnych porach dnia i roku. Możesz zakupić również miniatury przedstawiające charakterystyczne budynki Francji, takie jak: Wieżę Eiffla czy katedrę Notre–Dame.

Coś francuskiego dla Pań

Panie z pewnością skuszą się na któryś z szykownych szalów sprzedawanych na paryskich ulicach.

Coś francuskiego dla Panów

Panów ten kraj zachwyci samochodami, gdyż jest to kolebka marek aut takich jak Renault, Peugeot czy Citroen.

Coś dla miłośników francuskiej literatury i muzyki

Dla miłośników francuskiej literatury i muzyki sieć Fnac proponuje szeroki asortyment książek i płyt.

Regionalne pamiątki z całej Francji

Francja to również bogactwo regionalnych wyrobów. Do najsłynniejszych należą trufle, po które koniecznie należy udać się w okolice Vaison la Romain w Prowansji. Zaś po kandyzowane owoce do Nicei a po kryształy i szkło do Baccart w południowej Lotaryngii. Emalię i porcelanę kupisz w Limoges do Limousin, a kolorowy fajans dostaniesz w miejscowości Quimper w Bretanii. Jak widać Francja to nie tylko Paryż, romantyczne miasto sztuki, ale też jej regionalne zakątki i piękno przyrody.

Jeśli nie wiesz jaką torebkę wziąć ze sobą na romantyczny weekend w Paryżu zajrzyj na stronę TUTAJ, znajdziesz kilka ciekawych podpowiedzi.

Gdybyś chciał jechać nieco bliżej niż Francja, może Niemcy wydadzą ci się ciekawym miejscem docelowym? Więcej o tym co z nich przywieźć znajdziesz w artykule poniżej:

Co przywieźć z Niemiec?

Jeśli zaś Holandia wpadła ci na mapie w oko, zapraszam do artykuły właśnie o niej:

Co przywieźć z Holandii?

 

O autorze Wszystkie posty

Avatar

Anna Zając

Anna Zając autorka strony o wyjątkowych prezentach - prezentello.pl i książki „Trafiony prezent”. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania pisarka i filmowiec. Uwielbia wsłuchiwać się w innych i odgadywać ich pragnienia. Wierzy, że dając komuś coś kreatywnego, dajemy mu kawałek siebie, sami zaś obdarowujemy się dobrymi emocjami.