Co przywieźć z Niemiec?

Co przywieźć z Niemiec?

Total
0
Shares

Jeśli w tym roku wybierasz się do naszych zachodnich sąsiadów lub będziesz stacjonował blisko granicy z nimi, na pewno zastanawiasz się co przywieźć z Niemiec?

Rarytasy z Niemiec

Od naszych zachodnich sąsiadów warto przywieźć kawę, kosmetyki i chemię. Są tańsze i bardzo dobrej jakości. Często kupuje się też przyprawy do potraw azjatyckich i koncentraty. Poza tym wina, sery, pakowane wędliny i słodycze z naturalnej czekolady bez chemicznych dodatków.  A leki np. przeciwbólowe są mocniejsze niż polskie. Wielu z nas wykupuje też wakacje, które są tu tańsze niż u nas.

Polowanie na gadżety z Niemiec

Na wyprzedażach warto zaopatrzyć się w odzież i obuwie. Podobnie warto też kupić tam niektóre gadżety elektroniczne. Zimowe wyprzedaże zaczynają się w końcu stycznia i trwają około miesiąca, a letnie przypadają na przełom lipca i sierpnia. Obniżki są też przed świętami bożonarodzeniowymi. Największą różnorodnością towarów cieszy się centrum KDW w Berlinie. Zaś Düsseldorf to miasto mody.

Regionalne pamiątki z Niemiec

Jeśli chodzi o typowe pamiątki regionalne z Niemiec możesz poszukać tu zegarków z kukułką, statuetek Hummel, termometrów, ciemnych okularów, figurek z drewna, wyrobów ze skóry, kamer, lornetek, porcelany, instrumentów muzycznych, elektroniki, unikalnych zabawek i lalek.

Jeśli zaś wybierasz się w bardziej wschodnie tereny Niemiec, możesz kupić drewniane wyroby, płytki (Lipsk), porcelanę (zwłaszcza w Dreźnie), gliniane naczynia i rękodzieło np. drewniane szczypce do orzechów. Okręg lasu turyńskiego słynie ze szkła, a dokładnie z dmuchanych szklanych bombek bożonarodzeniowych, zwłaszcza miasto Lauscha.

Nie możemy też zapomnieć, że Niemcy słyną z różnorodności chmielowego trunku. Odbywają się tu festiwale z tej okazji. Nie trzeba jednak na nie czekać. W niemal każdym sklepie można spotkać całą gamę piw w różnych smakach i gatunkach.

Jeśli zastanawiasz się co wziąć ze sobą na wakacje możesz zajrzeć TUTAJ. Może, któryś z gadżetów ci się przyda.

Jeśli zabierasz ze sobą dziecko, nie zapomnij o gadżetach z artykułu poniżej:

Prezenty na wakacje

 

Artykuły podobne

Blok kuchenny Victorinox

Nie od dziś wiadomo, że najlepszymi kucharzami są Panowie. Skoro już kucharzymy po mistrzowsku, przydałyby nam się właściwe narzędzia. Victorinox to marka znana nie tylko survival’owcom. Produkują oni także wyśmienite…
Zobacz więcej ...