JakiPrezent.pl Blog / Co przywieźć z Niemiec?

Co przywieźć z Niemiec?

Co przywieźć z Niemiec?

Jeśli w tym roku wybierasz się do naszych zachodnich sąsiadów lub będziesz stacjonował blisko granicy z nimi, na pewno zastanawiasz się co przywieźć z Niemiec?

Rarytasy z Niemiec

Od naszych zachodnich sąsiadów warto przywieźć kawę, kosmetyki i chemię. Są tańsze i bardzo dobrej jakości. Często kupuje się też przyprawy do potraw azjatyckich i koncentraty. Poza tym wina, sery, pakowane wędliny i słodycze z naturalnej czekolady bez chemicznych dodatków.  A leki np. przeciwbólowe są mocniejsze niż polskie. Wielu z nas wykupuje też wakacje, które są tu tańsze niż u nas.

Polowanie na gadżety z Niemiec

Na wyprzedażach warto zaopatrzyć się w odzież i obuwie. Podobnie warto też kupić tam niektóre gadżety elektroniczne. Zimowe wyprzedaże zaczynają się w końcu stycznia i trwają około miesiąca, a letnie przypadają na przełom lipca i sierpnia. Obniżki są też przed świętami bożonarodzeniowymi. Największą różnorodnością towarów cieszy się centrum KDW w Berlinie. Zaś Düsseldorf to miasto mody.

Regionalne pamiątki z Niemiec

Jeśli chodzi o typowe pamiątki regionalne z Niemiec możesz poszukać tu zegarków z kukułką, statuetek Hummel, termometrów, ciemnych okularów, figurek z drewna, wyrobów ze skóry, kamer, lornetek, porcelany, instrumentów muzycznych, elektroniki, unikalnych zabawek i lalek.

Jeśli zaś wybierasz się w bardziej wschodnie tereny Niemiec, możesz kupić drewniane wyroby, płytki (Lipsk), porcelanę (zwłaszcza w Dreźnie), gliniane naczynia i rękodzieło np. drewniane szczypce do orzechów. Okręg lasu turyńskiego słynie ze szkła, a dokładnie z dmuchanych szklanych bombek bożonarodzeniowych, zwłaszcza miasto Lauscha.

Nie możemy też zapomnieć, że Niemcy słyną z różnorodności chmielowego trunku. Odbywają się tu festiwale z tej okazji. Nie trzeba jednak na nie czekać. W niemal każdym sklepie można spotkać całą gamę piw w różnych smakach i gatunkach.

Jeśli zastanawiasz się co wziąć ze sobą na wakacje możesz zajrzeć TUTAJ. Może, któryś z gadżetów ci się przyda.

Jeśli zabierasz ze sobą dziecko, nie zapomnij o gadżetach z artykułu poniżej:

Prezenty na wakacje

 

O autorze Wszystkie posty

Avatar

Anna Zając

Anna Zając autorka strony o wyjątkowych prezentach - prezentello.pl i książki „Trafiony prezent”. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania pisarka i filmowiec. Uwielbia wsłuchiwać się w innych i odgadywać ich pragnienia. Wierzy, że dając komuś coś kreatywnego, dajemy mu kawałek siebie, sami zaś obdarowujemy się dobrymi emocjami.